VIDEO EXCLUSIV FCSB i-a luat pe sus pe norvegieni! Malcom Edjouma, gol după trei minute contra lui Viking

Data publicarii: Joi 25 August 2022, 20:14
Data actualizarii: Joi 25 August 2022, 20:14

FCSB a deschis rapid scorul în meciul retur cu Viking, din play-off-ul Conference League, LIVE pe PRO TV și VOYO.

După doar trei minute, vicecampioana României a reușit să deschidă scorul la Stavanger.

Malcome Edjouma, gol după trei minute în Viking - FCSB

Florinel Coman a expediat o centrare din flancul stâng, iar Malcom Edjouma s-a înălțat excelent în marginea careului mic și a trimis cu capul mingea în poartă. Francezul i-a luat fața goalkeeper-ului de la Viking, care a ieșit târziu să boxeze.

• După golul lui Edjouma, scorul la general dintre Viking și FCSB a devenit 2-2.

Pentru Malcom Edjouma este al doilea gol marcat în acest sezon. Mijlocașul a mai înscris în meciul cu Saburtalo, din turul 2 preliminar, câștigat de FCSB, pe Arena Națională, scor 4-2.

FCSB a deschis rapid scorul, tot după trei minute, și la partida tur cu Viking. Atunci, Florinel Coman marca primul, însă norvegienii egalau imediat și se impuneau la final cu 2-1.

• Echipa de start FCSB: Târnovanu - Pantea, Dawa, Tamm, Radunovic - Edjouma - Cordea, Miculescu, Oct. Popescu, Coman - Rusu
  • Rezerve: Vlad, Haruț, I. Stoica, Dulca, Boboc, Rață, Oaidă, Musi, Radaslavescu