FC Ballkani - CFR Cluj 1-1 | „Aici o să fie greu pentru toate echipele” Ce a spus Yuri Matias după meci

FC Ballkani - CFR Cluj Conference League yuri matias Conference League
Data publicarii: Joi 08 Septembrie 2022, 23:00
Data actualizarii: Joi 08 Septembrie 2022, 22:56

CFR Cluj a obținut un rezultat de egalitate în deplasare în Kosovo, în meciul cu FC Ballkani din grupele Conference League.

Unicul marcator al ardelenilor a fost Yuri Matias, după ce Scuffet a aruncat mingea în careul advers în minutele de prelungiri, 90+1. Fotbalistul de la CFR Cluj a restabilit egalitatea și a ajutat trupa dirijată de Dan Petrescu să obțină primul punct în grupele Conference League.

„Nu ne bucurăm pentru un rezultat de egalitate, dar, pentru ce s-a întâmplat la meci, a fost bun punctul acesta. Ei nu au avut multe ocazii, au avut multe mingii, dar ocazii doar 2-3. Și noi am avut multe ocazii.

O să fie un parcurs foarte greu, nu există nicio echipă slabă la cupele europene. Toate echipele sunt bune și sper că vom face rezultate bune. Aici o să fie greu (n.r. acasă la FC Ballkani), atmosfera e foarte frumoasă. Sper să mai avem meciuri cu o așa atmosferă.

Să fie alături și ai noștri meciul viitor (n.r în Conference League) și duminică (n.r. la meciul cu Universitatea Craiova din Superligă).”, au fost cuvintele lui Yuri Matias după meci pentru contul oficial de YouTube al clubului CFR Cluj.

FC Ballkani - CFR Cluj 0-1

Duelul din Kosovo a deschis parcursul european al lui CFR Cluj în această ediție din Conference League. Elevii lui Dan Petrescu au reușit să obțină un rezultat de egalitate cu FC Ballkani.

Kosovarii au deblocat tabela în partea a doua a jocului, grație golului înscris de Thaci din assistul lui Rrahmani. Trupa din Gruia a restabilit egalitatea pe final, prin Yuri Matias, care s-a impus grație pasei decisive date de portarul Scuffet.

Următoarea confruntare pentru CFR Cluj va fi în campionat cu Universitatea Craiova duminică, 11 septembrie, de la ora 21:30.