FC Ballkani - CFR Cluj 1-1 | Mario Camora nu dă înapoi: „După ce s-a întâmplat în joc, eu zic așa” Ce a transmis căpitanul ardelenilor

FC Ballkani - CFR Cluj Conference League Mario Camora Conference League Mario Camora
Data publicarii: Joi 08 Septembrie 2022, 23:20
Data actualizarii: Joi 08 Septembrie 2022, 23:15

CFR Cluj a obținut un punct în urma duelului cu FC Ballkani din grupele Conference League.

Băieții lui Dan Petrescu au reușit să modifice tabela de marcaj abia pe final, când Yuri Matias a înscris superb după o pasă decisivă dată de portarul Scuffet.

După meci, Mario Camora a vorbit despre evoluția ardelenilor și a evidențiat faptul că rezultatul de egalitate a fost perfect pentru trupa din Gruia.

Camora: „Știam că o să dăm gol”

„După ce s-a întâmplat în joc, eu zic că e un rezultat bun pentru noi. O echipă care a avut o posesie foarte bună. Noi eram pregătiți de acest aspect.

Și în prima repriză au avut posesia, dar nicio ocazie de gol. Prima repriză cred că am avut noi 2-3 faze de gol. Repriza a doua au dat ei un gol. A fost un meci cu entuziasm. Știam că o să dăm gol, am sperat până la ultima fază.

S-a văzut experiența noastră. De la minutul 70 ei au scăzut fizic și asta s-a văzut. Adevărul e că sunt o echipă care au jucat un fotbal frumos, ca Farul de la noi. Eu zic că e un punct important pentru noi.”, au fost cuvintele lui Mario Camora, pentru ocntul oficial de YouTube al clubului CFR Cluj.

FC Ballkani - CFR Cluj 0-1

Duelul din Kosovo a deschis parcursul european al lui CFR Cluj în această ediție din Conference League. Elevii lui Dan Petrescu au reușit să obțină un rezultat de egalitate cu FC Ballkani.

Kosovarii au deblocat tabela în partea a doua a jocului, grație golului înscris de Thaci din assistul lui Rrahmani. Trupa din Gruia a restabilit egalitatea pe final, prin Yuri Matias, care s-a impus grație pasei decisive date de portarul Scuffet.

Următoarea confruntare pentru CFR Cluj va fi în campionat cu Universitatea Craiova duminică, 11 septembrie, de la ora 21:30.