VIDEO EXCLUSIV Elias Charalambous a reacționat cât se poate de sincer după egalul din Ghencea

Data publicarii: Joi 10 August 2023, 23:59
Data actualizarii: Vineri 11 August 2023, 00:19

FCSB - Nordsjaelland s-a văzut la Pro TV & VOYO, dar a fost LIVE VIDEO și pe www.sport.ro, respectiv Facebook Sport.ro.

Elias Charalambous, antrenorul FCSB, a vorbit după meci despre evoluția elevilor săi și a remarcat faptul că totul se va decide la danezi acasă, în returul dublei manșe. De asemenea, tehnicianul cipriot a precizat și motivul pentru care Adrian Șut a fost înlocuit din primul „11”. Fotbalistul a simțit o durere la spate.

Elias Charalambous a reacționat cât se poate de sincer după egalul din Ghencea

„Știam că jucăm împotriva unei echipe bune. Au fost momente când a trebuit să suferim mult. Am avut un penalty clar. Dar ăsta e fotbalul. Mergem acolo, jocul e deschis. Știm că va fi greu, dar trebuie să ne luptăm dacă vrem în play-off. Când echipa joacă în inferioritate, pentru tine e mai îmbucurător. Dar asta nu înseamnă că e jocul în mâna noastră. Au avut ocazii. Am spus de la început că meciul se va decide într-o săptămână.

Din moment ce jocul e deschis, e un rezultat în regulă pentru noi. Șut a simțit o durere la spate și nu am vrut să riscăm nimic. Vom vedea mâine care e situația. Nu pot spune că nu sunt fericit că nu a înscris Compagno. Sunt fericit pentru munca depusă de băieți. În aceste meciuri trebuie să suferim, doar așa putem să trecem de danezi. Fanii au fost minunați. Vreau să le mulțumesc. Avem nevoie de ei”, a spus Charalambous la microfonul Pro TV.

FCSB - Nordsjaelland a fost în direct pe Pro TV & VOYO

Returul dintre Nordsjaelland și FCSB va avea loc în Danemarca, joi, 17 august, de la ora 19:30. Manșa tur dinre cele două cluburi s-a desfășurat pe stadionul „Steaua” din Ghencea.

Dacă va trece de danezii de la Nordsjaelland, FCSB se va duela cu învingătoarea din duelul Sabah Baku - Partizan Belgrad. În manșa tur, azerii s-au impus cu 2-0 pe teren propriu.

Sabah Baku, vicecampioana din Azerbaidjan, s-a impus grație dublei fundașului bosniac Bojan Letic. Apărătorul stânga a marcat în minutul 70, respectiv 74, iar azerii au ratat un penalty în minutul 69 prin Isayev.