FOTO ȘI VIDEO Dunajska Streda - FCSB | Imaginile bucuriei "roș-albaștrilor" alături de cei 400 de suporteri, după succesul din Slovacia

Data publicarii: Miercuri 03 August 2022, 23:37
Data actualizarii: Miercuri 03 August 2022, 23:52

FCSB a obținut o victorie importantă, în Slovacia, cu Dunajska Streda, scor 1-0.

FCSB s-a impus cu 1-0 cu Dunajska Streda, în deplasare, în turul trei preliminar din Conference League.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Joonas Tamm, după o centrare foarte bună a lui Risto Radunovic. DAC Dunajska Streda a rămas în zece oameni în minutul 68, când Kruzliak a fost eliminat pentru fault la Octavian Popescu în postură de ultim apărător. FCSB a fructificat imediat avantajul numeric, fundaşul estonian Tamm reluând din voleu centrarea lui Radunovic din lovitură liberă acordată (minutul 69).

Partida retur, de pe Arena Națională, se va disputa joi (11 aprilie).

În deplasarea din Slovacia s-au aflat și aproximativ 400 de suporteri ai vicecampioanei României, iar la finalul partidei jucătorii și membrii staff-ului tehnic au mers în dreptul peluzei pentru a sărbători victoria.