CFR Cluj - Adana Demirspor 1-1 | Rezultat pozitiv pentru primul meci în Conference League, calificarea se joacă în Turcia

CFR Cluj Adana Demirspor Andrea Mandorlini Conference League
Data publicarii: Joi 27 Iulie 2023, 22:26
Data actualizarii: Joi 27 Iulie 2023, 22:24

CFR Cluj și Adana Demirspor au încheiat la egalitate, scor 1-1, în manșa tur din turul doi preliminar al Conference League. Golurile au fost marcate de Jefte (minutul 6) și de Stambouli (minutul 77).

CFR Cluj - Adana Demirspor 1-1

Final de meci! Partida se încheie la egalitate, scor 1-1.

Minutul 83 - Ocazie pentru Adana Demirspor! Nani primește mingea la marginea careului, șutează spectaculos la colțul lung, însă mingea este respinsă în corner de Kresic.

Minutul 77 - GOOOL Adana Demirspor! Ndiaye primește mingea la marginea careului, o întoarce pentru Stambouli, care îl învinge pe Sava cu un șut cu latul.

Minutul 75 - Ocazie pentru Adana Demirspor! Ndiaye primește o centrare de pe partea dreaptă, însă lovitura cu capul trece puțin pe lângă bara laterală.

Minutul 62 - Ocazie pentru Adana Demirspor! Belhanda ratează o şansă foarte mare, după ce şutează pe lângă poartă, din centrul careului clujean.

Minutul 49 - Ocazie pentru Adana Demirspor! Akintola îl depășește pe Manea, centrează din partea stângă, Avounou încearcă să respingă, dar mingea ajunge la Akbaba, care șutează, însă Sava are o nouă paradă bună.

A început repriza secundă!

Pauză!

Minutul 37 - Ocazie pentru Adana Demirspor! Belhanda îi pasează spectaculos lui Ndiaye, însă Sava intervine foarte bine și blochează.

Minutul 22 - Ocazie pentru CFR Cluj! Avounou centrează în interiorul careului, iar Ajeti trimite cu capul, însă Karacic prinde fără mari probleme.

Minutul 9 - Ocazie pentru CFR Cluj! MCamora centrează din partea stângă, iar Manea șutează din prima, din voleu, însă mingea sare peste poartă.

Minutul 6 - GOOOL CFR Cluj! Manea centrează de pe partea dreaptă, mingea ajunge la Camora, care șutează, iar balonul este deviat de Betancor, în poarta adversă.

Minutul 5 - Ocazie Adana Demirspor! Belhanda primește mingea la marginea careului și șutează după ce depășește fundașii ardeleni, însă Sava are o intervenție salvatoare.

A început partida!

CFR Cluj - Adana Demirspor: echipe de start

CFR Cluj: Sava - Kresic, Ajeti, Morgan - Manea, Cvek, Tachtsidis, Avounou, Camora - Bîrligea, Jefte Betancor

Rezerve: Bălgrădean, Hindrich, Krasniqi, Filip, Deac, Yeboah, Otele, Mogoș, Țîru, Lucaci, Fica

Antrenor: Andrea Mandorlini

Adana Demirspor: Karacic - Svensson, Manev, Guler, Rodrigues - Stambouli, Akbaba - Yusuf San, Belhanda, Akintola - Ndiaye

Rezerve: Ozbir, Cokcali, Dursun, Gravillon, Aydogan, Burak, Gulbrandsen, Tokoz, Nani, Erdogan

Antrenor: Patrick Kluivert

CFR Cluj dispută pe teren propriu prima manșă a turului al doilea al preliminariilor UEFA Conference League, împotriva grupării turcești Adana Demirspor. Ardelenii vin după două victorii consecutive în campionat, iar în meciul de pe teren propriu din prima etapă nu au încasat niciun gol.

De cealaltă parte, Adana nu are niciun meci oficial disputat, având o victorie și o înfrângere în cele două meciuri amicale disputate în această vară. Echipa câștigătoare din această dublă manșă se duelează cu câștigătoarea dintre Osijek - Zalaegerszeg.

Cele două echipe se întâlnesc în premieră în această seară, iar returul se joacă pe 3 august, de la 21:00.