Motivul inedit pentru care Pedri nu l-a felicitat pe Messi pentru câștigarea Cupei Mondiale

Leo Messi Argentina Pedri CM 2022
Data publicarii: Sambata 24 Decembrie 2022, 11:27
Data actualizarii: Sambata 24 Decembrie 2022, 11:27

Fost coleg la Barcelona cu Leo Messi, Pedri (20 de ani) a dezvăluit de ce nu l-a felicitat încă pe sud-american pentru câștigarea Cupei Mondiale.

Leo Messi a câștigat prima Cupă Mondială din CV-ul său după ce Argentina a învins Franța în finală, la penalty-uri. Este a treia Cupă Mondială cucerită de gruparea albicelestă, după cele din 1978 și 1986.

Pedri a dezvăluit că nu l-a felicitat pe Leo Messi de teamă că acesta a fost ”asaltat” cu mesaje după finala din Qatar. Mijlocașul vrea să fie sigur că Messi o să vadă mesajul său.

”De aceea nu l-am trimis chiar acum, pentru că nu îl va putea vedea. Voi mai aștepta câteva zile ca să poată vedea mesajul”, a spus Pedri, pentru Catalunya Radio.

Lionel Messi a anunțat că nu se retrage de la echipa națională

„Nu, nu mă voi retrage din echipa națională. Vreau să îmbrac în continuare tricoul Argentinei în calitate de campion mondial. Iubesc fotbalul, nu mi-aș mai putea dori nimic. Ce să mai urmeze? Am reușit să obțin Copa America, Campionatul Mondial…”, a declarat Lionel Messi, potrivit TyC Sports.

Deținătorul a 7 Baloane de Aur a adunat 172 de prezențe în naționala Argentinei, pentru care a marcat 98 de goluri, și a câștigat Campionatul Mondial, Copa America și aurul la Jocurile Olimpice.