FOTO ȘI VIDEO Sigur l-a făcut gelos pe CR7! En-Nesyri a înscris un gol magnific în Maroc - Portugalia, după ce s-a înălțat ca un vultur în fața lui Diogo Costa

Maroc - Portugalia Cristiano Ronaldo En-Nesyri qatar 2022 CM 2022
Data publicarii: Sambata 10 Decembrie 2022, 18:12
Data actualizarii: Sambata 10 Decembrie 2022, 18:21

În minutul 42, Attiat-Allah a primit mingea în banda stângă, a ridicat privirea și și-a numărat pașii, ochindu-l pe En-Nesyri în interiorul careului lusitanilor, pregătit de o reluare cu capul.

Atacantul a primit o centrare excelentă și nu a stat pe gânduri: s-a înălțat ca un vultur în fața lui Diogo Costa, a luat fața apărătorilor și a împins mingea cu fruntea în poarta Portugaliei, deschizând scorul.

Marocanii s-au bucurat ca niște copii la golul lui En-Nesyri care se află, în urma acestei reușite în fața naționalei lui Fernando Santos, la a doua reușită la Campionatul Mondial organizat în Qatar.

Maroc - Portugalia, înainte de meciul direct

Maroc a oferit surpriza din fazele eliminatorii ale Campionatului Mondial din Qatar, după ce a reușit să treacă în „optimi” de Spania, la loviturile de departajare 0-0 (3-0 d.l.d.).

De partea cealaltă, Portugalia vine și ea cu moral bun, după ce a zdrobit în optimile de finală Elveția, scor 6-1, într-un meci în care Ronaldo a fost trimis pe teren abia în minutul 74, fără a reuși să marcheze.

Ultima întâlnire dintre cele două naționale a avut loc la Campionatul Mondial din 2018 și s-a încheiat cu victoria portughezilor, scor 1-0, după un gol marcat de Ronaldo din pasa lui Moutinho.