CM 2022
Data publicarii: Sambata 10 Decembrie 2022, 17:44
Data actualizarii: Sambata 10 Decembrie 2022, 18:00

Cristiano Ronaldo, rezervă în Portugalia - Maroc, al treilea sfert de finală de la CM 2022.

Fotoreporterii agenției de presă IMAGO l-au surprins pe Cristiano Ronaldo în mai multe ipostaze în timpul primei reprize a partidei Portugalia - Maroc.

Cristiano Ronaldo, rezervă

Lăsat de Fernando Santos pentru a doua oară pe banca de rezerve după confruntarea din optimi, atacantul în vârstă de 37 de ani a încercat să-și mascheze amărăciunea pricinuită de hotărârea reputatului selecționer.

Cristiano Ronaldo a intonat imnul alături de colegii săi și a făcut un gest discret, dar sugestiv, după ce reprezentativa condusă din teren de Zyech a deschis scorul.

Maroc conduce echipa Portugalia cu scorul de 1-0, la pauza meciului care are loc sâmbătă, pe Al Thumama Stadium din Doha, în sferturile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Qatar.

Youssef En-Nesyri a deschis scorul în min. 42, cu o lovitură de cap, la o ieşire greşită a portarului Diogo Costa.

Cristiano Ronaldo, lăsat pe bancă de Santos

Maroc: 1. Yassine Bounou - 2. Achraf Hakimi, 18. Jawad El-Yamiq, 6. Romain Saiss (căpitan), 25. Yahya Attiat-Allah - 8. Azzedine Ounahi, 4. Sofyan Amrabat, 15. Selim Amallah - 7. Hakim Ziyech, 19. Youssef En-Nesyri, 17. Sofiane Boufal. Selecţioner: Walid Regragui.

Rezerve: 12. Monir El Kajoui, 22. Ahmed Tagnaouti - 9. Abderrazzaq Hamedallah, 10. Anass Zaroury, 11. Abdelhamid Sabiri, 13. Ilias Chair, 14. Zakaria Aboukhlal, 16. Abdessamad Ezzalzouli, 20. Achraf Dari, 21. Walid Cheddira, 23. Bilal El Khannouss, 24. Badr Benoun, 26. Yahya Jabrane.

Portugalia: 22. Diogo Costa - 2. Diogo Dalot, 3. Pepe (căpitan), 4. Ruben Dias, 5. Raphael Guerreiro - 25. Otavio, 18. Ruben Neves, 10. Bernardo Silva - 8. Bruno Fernandes, 26. Goncalo Ramos, 11. Joao Felix. Selecţioner: Fernando Santos.

Rezerve: 1. Rui Patricio, 12. Jose Sa - 6. Palhinha, 7. Cristiano Ronaldo, 9. Andre Silva, 14. William Carvalho, 15. Rafael Leao, 16. Vitinha, 17. Joao Mario, 20. Joao Cancelo, 21. Ricardo Horta, 23. Matheus Nunes, 24. Antonio Silva.

Arbitru: Facundo Tello; arbitri asistenţi: Ezequiel Brailovsky, Gabriel Chade (toţi din Argentina); al patrulea oficial: Ivan Arcides Barton Cisneros (El Salvador)