VIDEO Marocanii nu l-au menajat pe Cristiano Ronaldo după victoria de la Cupa Mondială: „Unde este? Aeroportul este în partea cealaltă!”

Cristiano Ronaldo Campionatul Mondial Qatar 2022 Maroc Maroc - Portugalia CM 2022 Cristiano Ronaldo
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Duminica 11 Decembrie 2022, 11:48
Data actualizarii: Duminica 11 Decembrie 2022, 11:49

Naționala Marocului s-a calificat în semifinalele Campionatului Mondial, după ce a eliminat-o pe Portugalia în sferturile competiției, 1-0, iar fanii nu au ezitat să-l „taxeze” pe Cristiano Ronaldo.

Portugalia a fost eliminată surprinzător din sferturile Campionatului Mondial. Lusitanii au fost învinși de Maroc, 0-1, singurul gol al partidei fiind marcat de Youssef En-Nesyri (25 ani), în minutul 42, după o ieșire eronată a lui Diogo Costa (23 ani).

Fernando Santos (68 ani) început și meciul cu Maroc cu Cristiano Ronaldo (37 ani) pe banca de rezerve, la fel ca în partida precedentă cu Elveția, 6-1. Chiar dacă l-a aruncat în luptă în minutul 50, starul portughez nu a putut schimba scoarta jocului, iar visul deținătorului a 5 Baloane de Aur de a câștiga Campionatul Mondial s-a năruit.

• Cristiano Ronaldo

Marocanii l-au ironizat pe Cristiano Ronaldo

Fanii Marocului au dominat fondul sonor în tribunele stadionului. Iar la final, când Hakim Ziyech (29 ani) și cochipierii săi s-au calificat în semifinalele Campionatului Mondial, unde o vor întâlni pe Franța, pe 14 decembrie, de la 21:00, LIVE TE TEXT pe www.sport.ro, africanii s-au dezlănțuit pe străzile din Qatar.

În toată această euforie, marocanii nu l-au menajat pe Cristiano Ronaldo: „Am câștigat! Unde este Cristiano Ronaldo? Unde este Cristiano Ronaldo?” și „Aeroportul este în acea direcție, Cristiano” au strigat suporterii marocani.