Simulare EA Sports pentru Mondialul din Brazilia! Cine cucereste trofeul si cine va fi golgheterul campionatului:

Brazilia EA Sports Germania CM 2014
Data publicarii: Joi 05 Iunie 2014, 10:07
Data actualizarii: Joi 05 Iunie 2014, 10:26

In 2010, simularea EA Sports a ales-o corect pe Spania campioana Mondiala.

EA Sports, celebrul producator al jocului video FIFA, a simulat desfasurarea turneului final din Brazilia si a ales-o pe Germania campioana Mondiala.

Conform simularii EA Sports, Germania o va invinge pe Brazilia in finala cu 2-1 cu un gol marcat in prelungiri de Miroslav Klose.

De asemenea, brazilianul Neymar va marca 6 goluri si va primi Gheata de Aur, iar Spania va termina pe locul 3, dupa victoria in finala mica in fata Portugaliei, scor 3-1.

Pana la finala mondialului, Germania va trece in sferturi de Argentina, scor 2-1 si o va invinge pe Spania la penalty-uri in semifinale, scor 5-4.

Brazilia o va invinge pe Uruguay in sferturi, scor 4-3 dupa penalty-uri si va trece de Portugalia in semifinale, scor 1-0.

Tot conform simularii EA Sports, in sferturi Spania va trece de Anglia, scor 2-0, iar Portugalia o va invinge pe Nigeria, scor 4-3.

Pentru aceasta simulare, EA Sports a folosit soft-ul jocului video "2014 FIFA World Cup Brazil".