"Comotie cerebrala, fractura la nas si fisura la orbita stanga"! INCREDIBIL: Kompany a continuat sa joace dupa o accidentare horror! VIDEO

Vincent Kompany Belgia CM 2014
Data publicarii: Sambata 08 Iunie 2013, 15:23
Data actualizarii: Sambata 08 Iunie 2013, 16:45

►Ronaldo vs Modrici, Pepe vs Mandzukici! Cine castiga razboiul asta? Croatia – Portugalia, luni 20:30, in direct Sport.ro si Voyo.ro!

Capitanul nationalei Belgiei, Vincent Kompany, a jucat o mare parte a meciului cu Serbia, vineri seara, cu o fractura la nas, o fisura la orbita stanga si o usoara comotie cerebrala, a anuntat federatia belgiana.

Accidentat in prima repriza, la un contact cu portarul sarb Stojkovici, Kompany, care avea fata insangerata, a primit ingrijiri timp de mai multe minute, dupa care a continuat sa joace.

Investigatiile medicale au aratat, sambata, ca fotbalistul a suferit o fractura la nas cu deplasare, o fisura la orbita si o usoara comotie cerebrala.

Nationala Belgiei a invins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, reprezentativa Serbiei, in grupa A a preliminariilor Cupei Mondiale din 2014.