Meci dramatic, Germania castiga finala mica!Germania 3-2 Uruguay!

Data publicarii: Sambata 10 Iulie 2010, 23:20
Data actualizarii: Sambata 10 Iulie 2010, 23:32

CLICK AICI PENTRU REZUMAT VIDEO!

Germania a castigat finala mica de la Mondiale dupa un meci nebun cu Uruguay!

Nemtii au condus prin golul lui Muller insa au fost egalati de Cavani si au reusit sa revina prin Jansen dupa ce Forlan i-a redus la tacere la inceputul reprizei secunde!

Khedira a adus golul izbavitor in ultimele minute ale meciului! Forlan a trimis dramatic in bara in ultima secunda de joc si a ratat sansa de a duce partida in prelungiri! Nemtii iau bronzul iar Caracatita Paul mai ghiceste o data rezultatul la Mondiale!

Final de meci!

Min 90: Forlan rateaza dramatic pe final de meci egalarea cand trimite in bara!
Min 82: Khedira marcheaza - omul pentru care Real a facut o oferta de 8 milioane de euro inscrie cu o lovitura de cap din interiorul careului! Caracatita Paul care a prezis ca Germania va castiga finala mica pare sa aiba dreptate din nou!
Min 78: Maxi Pereira executa o lovitura libera, insa trimite in nori!
Min 77: Kiessling omul care l-a inlocuit pe Cacau trimite un sut puternic respins de Muslera!

Min 67: Suarez prinde un voleu insa trimite peste poarta! Este inca huiduit de public dupa hentul din meciul cu Ghana!
Min 63: Suarez prinde o bomba de la distanta insa Butt respinge!
Min 61:
Cartonas galben primit de Perez!
Min 58: Germania poate da lovitura din nou pe contraatac: Ozil este insa blocat de Lugano!
Min 57: Jansen inscrie cu capul in poarta goala dupa o greseala a lui Muslera!
Min 52: Forlan inscrie un super gol din vole! Uruguay conduce cu 2-1 pe Germania in finala mica!
Min 42: Suarez scapa singur pe partea dreapta insa trimite pe langa poarta lui Butt!
Min 38: Ozil trece de doi fundasi uruguayeni insa este oprit chiar in momentul sutului.
Min 35: A inceput sa ploua iar terenul este din ce in ce mai greu.
Min 28: Gol Uruguay! Perez recupereaza o minge din picioarele lui Schweinsteiger. Cavani inscrie pentru 1-1
Min 24: Nemtii controleaz jocul. Uruguay are 49% posesie, Germania 51%.
Min 19: Germania descide scorul prin Muller dupa o gafa a portarului Muslera.
Min 10: Nemtii au fost aproape de gol dupa un corner executat de Schweinsteiger si continuat de Friedrich. Mingea a lovit bara.
Min 8: Forlan executa lovitura libera insa mingea trece la o palma de poarta lui Butt.
Min 7: Cacau primete cartonasul galben pentru un hent in apropierea careului.
Min 5: Aogo vede cartonasul galben dupa un fault dur asupra lui Diego Perez
Min 4: Cacau inscrie dupa o centrare lunga in careu, insa golul este anulat pe motiv de offside.
Min1: Incepe partida!

Echipele de start:

Germania: Butt - Jansen, Mertesacker, Friedrich, Boateng - Khedira, Aogo - Muller, Ozil, Schweinsteiger - Cacau

Uruguay:Muslera - Fucile, Godin, Lugano, Caceres - M. Pereira, Rios, Perez, Cavani - Forlan, Suarez