Cum au trait stelistii meciul lui Kapetanos de la Mondial! Stancu: "El o sa dea primul gol al Greciei!"

Pantelis Kapetanos Cupa Mondiala Grecia Steaua CM 2010
Data publicarii: Sambata 12 Iunie 2010, 19:45
Data actualizarii: Sambata 12 Iunie 2010, 20:22

Primul jucator din Liga lui Mitica a debutat la mondial! Grecul Kapetanos le-a stricat somnul de dupa-amiaza stelistilor, care au stat cu ochii pe colegul lor.

Kapetanos a fost aproape sa dea gol, dar n-a putut ajuta Grecia, care a pierdut, 0-2 cu Coreea de Sud. Cele 30 de minute jucate i-au crescut cota lui Kapetanos, pe care Steaua ar putea sa-l vanda in aceasta vara.

Kapetanos a ratat sansa sa fie primul marcator din istoria Greciei la un mondial.

Kapetanos a jucat o jumatate de ora cu Coreea de Sud - neamtul Rehaggel, care l-a chemat prima data la nationala in februarie. Kapetanos a avut onoarea sa-l schimbe pe capitanul Charisteas.

"Ma bucur foarte mult pentru el ca a debutat pentru nationala! Merita asta! E un fotbalist foarte bun, imi pare pentru ocazia pe care a avut-o.

As fi vrut sa marcheze, dar mai au 2 meciuri de jucat si sper sa intre din primul minut si sa dea gol.

Sa speram ca va fi chiar el cel care va da primul gol al Greciei de la Cupa Mondialal.

Nu tin cu Grecia, dar m-as bucura sa inscrie colegul meu din atac" a declarat Bogdan Stancu in exclusivitate pentru ProTV si www.sport.ro.

Ultimul fotbalist care juca la Steaua si a marcat la mondial e Balint - in 90 cu Argentina! Kapetanos poate da si el gol cu Argentina - in ultimul meci din grupa.

Cu Coreea de Sud a fost primul meci oficial al lui Kapetanos pentru Grecia. Pana acum jucase doar in amicale.

"Acum l-a vazut lumea - Steaua ar trebui sa-l vanda" - spune fostul antrenor din Ghencea - Pedrazzini. Steaua vrea 4 milioane pe golgheterul ei.