Juve 1-0 Milan, Man. City 1-4 Liverpool, Schalke 1-3 Bayern | Victorie dramatica cu un autogol in prelungiri pentru Man. United, Chelsea 1-0 Norwich, WBA 2-1 Arsenal

JUVENTUS - AC MILAN, 1-0

JUVENTUS: Buffon, Chiellini, Barzagli, Lichtsteiner, Evra, Marchisio, Pogba, Hernanes, Sturaro, Mandzukic, Dybala

MILAN: Donnarumma, Romagnoli, Abate, Antonelli, Alex, Montoliva, Kucka, Bonaventura, Cerci, Bacca, Niang

1-0, min 65: Dybala deschide scorul cu un sut din 10 metri, fara sperante pentru Donnarumma

19:08 21 Nov
MANCHESTER CITY - LIVERPOOL, 1-4

Echipele de start:
City: Hart, Sagna, Kolarov, Mangala, Demichelis, Fernando, Sterling, Navas, de Bruyne, Toure, Aguero
Liverpool: Mignolet, Clyne, Lovren, Moreno, Skrtel, Milner, Coutinho, Lallana, Leiva, Can, Firmino

0-1, MIN 8: Mangala isi da autogol
0-2, MIN 23: Coutinho
0-3, min 38: Firmino
1-3, min 44: Kun Aguero
1-4, min 81: Skrtel

SCHALKE - BAYERN, 1-3

Schalke: Faerhrmann, Hoewedes, Aogo, Riether, Matip, Meyer, Goretzka, Hoejbjerg, Neustaedter, Sane, Huntelaar
Bayern: Neuer, Benatia, Martinez, Lahm, Alaba, Robben, Costa, Alonso, Vidal, Muller, Lewandowski

0-1, MIN 9: Alaba deschide scorul
1-1, MIN 17: Max Meyer
1-2, min 69: Javi Martinez
1-2, min 90: Muller

19:04 21 Nov
Meci din Ligue 1, amanat pentru maine

Unul dintre meciurile cu grad de risc ridicat din Ligue 1, Bastia - Gazelec Ajaccio, a fost amanat pentru maine. Nu din cauza unei alerte teroriste, insa a vantului si a unei furtuni care s-a abatut asupra insulei, scrie Dauphine Libere.

Potrivit presei franceze, rafalele de vant au atins in Corsica si 191 de kilometri pe ora.

17:21 21 Nov

LIVE ACUM IN PREMIER LEAGUE | Chelsea - Norwich, Everton - Aston Villa, Newcastle - Leicester, Southampton - Stoke, Swansea - Bournemouth, WBA - Arsenal

LIVE ACUM IN LA LIGA | Real Sociedad - Sevilla

16:53 21 Nov

MAXIM E REZERVA ACUM IN STUTTGART - AUGSBURG | Alex Maxim nu face parte din echipa de start a lui Stuttgart in meciul cu Augsburg. Partidele care au inceput de la 16:30 in Germania sunt Gladbach - Hannover, Frankfurt - Leverkusen, Koln - Mainz, Wolfsburg - Bremen.

16:44 21 Nov

WATFORD 1-2 MANCHESTER UNITED | United a reusit sa castige primul meci al zilei in Premier League. Depay a deschis scorul cu Watford in minutul 11, Deeney a egalat in minutul 87 din penalty, pentru ca tot el sa isi dea autogol in prelungiri.

13:09 20 Nov

Va fi un weekend marcat de incidentele tragice de la Paris si de amenintarea terorista care a inspaimantat toata Europa. Toate partidele din Premier League vor fi precedate de imnul Frantei, La Marseillaise, in semn de solidaritate pentru suferinta francezilor.

Madridul se va blinda inainte de El Clasico. Strazile din zona stadionului vor fi sigilate maine. Un numar record de 6000 de politisti vor incerca sa asigure linistea la sarbatoarea fotbalului spaniol.

12:50 20 Nov

Weekend plin de meciuri tari in Europa! In ziua in care se joaca Real Madrid - Barcelona, Anglia si Germania rivalizeaza cu partide programate in jurul orei de El Clasico.

Va fi sambata perfecta pentru suporteri. Se joaca 4 meciuri tari: Real Madrid - Barcelona, Manchester City - Liverpool, Juventus - AC Milan si Schalke - Bayern Munchen.