Barcelona 1-1 Real Madrid! Messi si Ronaldo, dati disparuti! Sergio Ramos a salvat-o din nou pe Real in minutul 90!

BARCELONA 1-1 REAL MADRID

FINAL! Barca pierde printre degete o victorie cu Real Madrid, iar diferenta dintre cele doua echipe ramane de 6 puncte in clasament! Serio Ramos este din nou eroul madrilenilor cu reusita sa din minutul 90!

Min 93: Incredibil! Casemiro scoate de pe linia portii la o ocazie uriasa pentru Barcelona in ultimul minut!

Min 90: GOOOOOOOOOOOOOOL REAL! Sergio Ramos egaleaza cu capul dupa o lovitura libera executata din lateral de Modric! Ramos o salveaza din nou pe Real, dupa finalele Ligii din 2014 si 2016!

Min 88: Ocazie uriasa pentru Ronaldo,
care reia cu capul in picioarele lui Alba din pozitie excelenta!!!

Min 86: Ramos reia cu capul peste poarta din careu! E prima ocazie de poarta a Realului din repriza a doua!

Min 81: Messi rateaza singur cu portarul, dupa o pasa geniala a lui Iniesta! Barca domina meciul, iar Real nu a avut nicio ocazie in repriza a doua!

Min 69: O noua ratare mare pentru catalani, care au preluat conducerea jocului dupa deschiderea de scor!

Min 67: Neymar trimite incredibil peste poarta dupa ce isi ridiculizeaza un adversar in careu!

Min 60: Iniesta intra in locul lui Rakitici si preia banderola de capitan.

Min 53: GOOOOOOOOOOOOOOOOL BARCA!!!! Suarez deschide scorul cu capul dupa o lovitura libera executata perfect de Neymar!
Barca a deschis scorul la al doilea sut pe poarta!

Min 51: Ronaldo suteaza peste poarta, desi Carvajal era liber in 6 metri!

Fair play extrem? Pique a cerut penalty pentru Real Madrid la un hent facut de Rakitic in careul Barcei! :D

Min 45: Varane reia cu capul la corner in bratele lui Ter Stegen! Real Madrid a avut ocaziile in prima repriza!

Min 44: Pique, aproape de autogol cand a deviat mingea trimisa de Benzema in fata portii!

Min 38: O noua ocazie pentru madrileni, prin Vazquez!

Min 36: Ronaldo patrunde in viteza in careu si suteaza, Ter Stegen scoate in corner!

Min 30: Nicio ocazie de gol pana acum.

Min 9: Sergi suteaza din pozitie buna in mana unui fundas, dar acesta se afla la distanta mica si nu se acorda nimic.

Min 2: Madrilenii cer penalty dupa un duel al lui Vazquez cu Mascherano, iar reluariel TV arata ca se putea acorda!

Coregrafie superba a catalanilor pentru acest meci.

12:09 03 Dec
Guardiola, inainte de El Clasico: "Sper ca Barca sa arate cat e de buna"

Pep Guardiola, fostul manager al Barcelonei, acum la Manchester City, a vorbit in presa spaniola inaintea El Clasico.

Catalanul a spus ca "spera ca Barcelona sa arate cat e de buna".

"Nu cred ca Barcelona are un start prost. E inca in lupta pentru titlu si s-a calificat mai departe in UEFA Champions League. Au trecut doar 13 etape. Uneori este mai bine sa pierzi in aceasta perioada si sa-ti revii pe final", a spus Pep.

"Barcelona va fi foarte buna si sper ca jucatorii sa demonstreze asta", a mai spus Guardiola.

Pep Guardiola a pierdut un singur meci in fata Realului din postura de antrenor al Barcei, din 8 disputate.
09:06 03 Dec
Gica Popescu, in vizita la Barcelona

Gic? Popescu va fi pe stadion la derby-ul Barcelona - Real Madrid, programat astazi, de la 17:15.

Popescu a ramas cu sufletul alaturi de Barcelona, echipa la care a fost capitan si pentru care a evoluat in perioada 1995 - 1997. Fostul mare fundas al nationalei a mers special in Spania pentru a-i sustine pe catalani la derby-ul cu Real Madrid. Cu o seara inainte de meci, Popescu a avut o intalnire cu antrenorul Barcelonei, Luis Enrique, cu care a si fost coleg pe Camp Nou.

"In vestiarul celei mai bune echipe din lume, alaturi de antrenorul ei. O bucurie enorma sa-l revad pe Luis Enrique si sa-i urez bafta pentru marele meci de maine", a fost mesajul postat de Gica Popescu pe contul sau de Facebook.

16:53 02 Dec
Iniesta revine!

Barcelona isi recupereaza capitanul inainte de El Clasico. Luis Enrique a anuntat ca Iniesta este apt 100% si va intra cu Real Madrid. Barcelona e la 6 puncte in spatele marii rivale si are nevoie de orice ajutor ca bata in meciul de sambata.. "E o veste foarte buna, avem mai multe optiuni acum. Mai ales ca vorbim despre capitan, e si mai important pentru echipa", a spus Luis Enrique. "Nu pot sa va spun daca intra din primul minut, dar va dati seama ca este o optiune importanta pentru mine", a mai spus antrenorul catalanilor.

Enrique va putea sa conteze si pe Pique si Jordi Alba, alti jucatori cu probleme medicale. "Se antreneaza normal acum, ii pot folosi la meciul de sambata".
12:58 02 Dec

Weekend cu super meciuri in Europa! Toti ochii planetei sunt pe Barcelona - Real Madrid, o partida care va fi urmarita de peste 600 de milioane de oameni la nivel mondial.

Dar mai sunt si alte meciuri tari! In Anglia e derby pentru primul loc, intre Manchester City si Chelsea, iar stadio Olimpico e pregatit sa gazduiasca derby-ul Romei, una dintre cele mai mari rivalitati din fotbal.

SPANIA // El Clasico se joaca sambata, de la 17:15

ANGLIA // City - Chelsea e sambata la 14:30

ITALIA // Lazio - Roma, duminica la 16:00

GERMANIA // Isi mentine Leipzig pozitia de lider?

Capturi foto: livescore.com