Villas Boas, salvat de golul FENOMENAL al lui Chiriches! Antrenorul s-a inclinat la final in fata fundasului sau: "O executie superba!" Ce a spus portughezul:

Tottenham Andres-Villas Boas Vlad Chiriches Campionate externe
Data publicarii: Joi 05 Decembrie 2013, 08:54
Data actualizarii: Joi 05 Decembrie 2013, 08:56

► AZI, 20:30, PRO TV: Steaua - Otelul! Bate Cupa!

Doua goluri senzationale l-au salvat aseara pe Andre Villas Boas, antrenor cu o situatie nu tocmai 'roz' la Tottenham, mai ales dupa infrangerile categorice in fata lui West Ham si Manchester City, 0-3 si 0-6.

Tottenham pare, insa, sa fie intr-o revenire de forma, iar Villas Boas a mai obtinut timp din partea sefilor, victoria cu Fulham aducandu-i managerului portughez liniste.

Meciul a fost unul extrem de tensionat pentru fanii si jucatorii lui Tottenham, Ashkan Dejagah deschizand scorul pentru Fulham, echipa aflata pe loc retrogradabil, in minutul 56.

Norocul lui AVB s-a numit Vlad Chiriches si Lewis Holtby, cei doi jucatori reusind sa intoarca rezultatul cu niste suturi superbe de la 30 de metri.

"Meciul a fost extraordinar, a avut de toate, a fost tensionat, iar ambele echipe au jucat deschis.

Noi nu am jucat foarte bine in prima repriza, dar, chiar si asa, am avut niste ocazii bune, pe care nu le-am putut insa finaliza.

Am primit gol fix cand ne asteptam mai putin, cand paream foarte bine organizati si presam tot mai mult. Apoi am incercat cu centrari trimise in adancime, insa golurile au venit din afara careului. Din fericire, am avut doi fotbalisti extraordinari si niste executii superbe ale lor - Vlad si Lewis.

Este important ca echipa a obtinut o victorie si cred ca incepem sa ne revenim dupa infrangerea usturatoare cu City", a spus AVB pentru site-ul oficial al clubului.