Chiriches si Pantilimon, INGER SI DEMON in Anglia! Panti e ironizat de englezi dupa finalul de cosmar cu WBA! Romanul isi poate pierde locul de titular!

Stranieri
Data publicarii: Joi 05 Decembrie 2013, 08:21
Data actualizarii: Joi 05 Decembrie 2013, 09:19

► TRANSMITE-I UN MESAJ DE SUSTINERE ROMANULUI PANTILIMON

Chiriches si Pantilimon au trait stari de spirit opuse aseara, in etapa din Premier League, chiar daca atat Tottenham, cat si City si-au castigat meciurile din deplasare cu Fulham, respectiv West Bromwich Albion.

Daca fostul fundas al Stelei a impresionat la primul gol marcat in tricoul lui Tottenham, cu o executie fantastica din afara careului, Costel Pantilimon a trait minute de cosmar in finalul meciului cu WBA, la scorul de 3-0 pentru City.

In minutul 85, romanul si-a deviat nefericit mingea in poarta, pentru ca cinci minute mai tarziu sa primeasca si cel de-al doilea gol.

Dupa meci, pe retelele de socializare au inceput sa curga reactiile ironice la adresa lui Pantilimon. Evolutia modesta a romanului i-ar putea fi fatala, in conditiile in care englezii pun din ce in ce mai multa presiune pe Manuel Pellegrini pentru a-l titulariza pe goalkeeper-ul echipei nationale, Joe Hart.