Data publicarii: Luni 06 Aprilie 2009, 19:09
Data actualizarii: Luni 06 Aprilie 2009, 19:30

Fundasul suedez  Emil Johansson a reusit cel mai tare gol al saptamanii in Europa dupa o bijuterie in stilul Gica Hagi cu Columbia!

Jucatorul lui Hammarby,  Emil Johansson  i-a lasat cu gura cascata pe oamenii de la echipa care a eliminat Dinamo din Europa acum 2 ani, Elfsborg!

In minutul 14,  locul 4 in campionatul Suediei, Emil Johansson , a reusit o minunatie de gol care l-ar face invidios si pe magicianul de la Inter suedezul Zlatan Ibrahimovic!

Un sut puternic direct la vincu in stilul lui Hagi a fost  la un pas sa aduca victoria, insa cei de la Elfsborg, locul 5 in Suedia au egalat in repriza a doua prin Ishizaki iar meciul s-a incheiat 1-1!