Data publicarii: Duminica 05 Aprilie 2009, 17:33
Data actualizarii: Duminica 05 Aprilie 2009, 21:24

Incredibil! Ferguson mai inventeaza un jucator! Italianul Macheda a adus victoria lui Manchester in minutul 93 si mentine echipa pe primul loc in clasament!

Manchester a ramas lider in Anglia, dupa un meci in care credea ca va pierde titlul. Cristiano Ronaldo a deschis scorul, insa Carew a egalat, pentru ca Old Trafford sa fie redus la tacere de Agbonlahor, in repriza a doua. Fara mai multi jucatori de baza in teren, totul parea pierdut pentru Manchester, insa acelasi Ronaldo a dat tonul si a restabilit egalitatea cu un sut de la distanta. Cand meciul parea sa se termine la egalitate, italianul Macheda, trimis parca de nicaieri in teren de Ferguson, a reusit sa inscrie si sa aduca victoria lui Manchester, care ramane pe primul loc, in fata lui Liverpool.

Manchester: Van der Sar, Evra, Neville, Ferdinand, Evans, Ronaldo, Fletcher, Carrick, Nani, Giggs, Tevez.

Aston Villa: Friedel, Reo-Coker, L. Young, Cuellar, Davies, Petrov, Barry, Sidwell, Milner, A. Young, Agbonlahor