VIDEO! A batut penalty si apoi a inceput sa urle de durere! Moment incredibil in meciul Braga - Porto

Data publicarii: Duminica 31 Martie 2019, 12:41
Data actualizarii: Duminica 31 Martie 2019, 12:49

Alex Telles de la FC Porto s-a accidentat dupa ce a transformat un penalty.

Etapa a 27-a din prima liga portugheza a avut un meci extrem de important in lupta pentru titlu si pentru locurile de cupe europene. Braga a intalnit-o pe propriul teren pe FC Porto iar o victorie o ducea in lupta pentru titlu pe echipa gazda, care s-ar fi apropiat la 5 puncte de liderul Benfica.

Braga a condus cu 1-0 si 2-1, in Porto a revenit de fiecare data. Tiquinho a reusit o dubla, executia lui din penalty aducand victoria cu 3-2 in minutul 79. Cealalta reusita a celor de la FC Porto a fost a lui Alex Telles, tot din penalty, in minutul 69.

Executia lui Telles nu i-a lasat nicio sansa portarului advers, insa brazilianul a urlat de durere dupa sut - el a suferit o accidentare la sold dupa ce a sutat in minge si a fost imediat schimbat.