Au incercat sa-i copieze pe Messi si Suarez, dar au comis-o! Ce s-a intamplat cu un jucator a pasat la penalty! VIDEO

Data publicarii: Sambata 30 Martie 2019, 19:45
Data actualizarii: Sambata 30 Martie 2019, 19:53

Faza dementiala pe stadionul unde se va juca la Mondial in 2022!

Meciul dintre Al Rayyan si Al Gharafa din Qatar a oferit un moment incredibil! In minutul 6 al partidei, Mehdi Taremi si Abdulaziz Hatem au incercat sa copieze executia din penalty reusita de Leo Messi si Luis Suarez cu Celta Vigo in 2016.

Doar ca au ratat! Hatem a calcat pe minge iar Taremi a venit lansat, insa sutul sau a fost respins de portarul Fahad Baker! Nu sunt insa primii care rateaza o asemenea tentativa - legendele lui Arsenal, Robert Pires si Thierry Henry au patit-o in 2005 intr-o partida cu Manchester City.

Din fericire pentru Al Gharafa, penalty-ul nu a fost decisiv, reusind sa castige cu 4-2 pana la urma! Taremi a reusit si el sa marcheze in minutul 28.