Va fi demis Olaroiu de arabi? Vezi cum a ratat optimile Ligii in ultimul minut!

Data publicarii: Miercuri 28 Aprilie 2010, 14:22
Data actualizarii: Miercuri 28 Aprilie 2010, 14:22

Olaroiu nu o duce prea bine la arabi. Dorit de Gigi la Steaua, fostul antrenor din Ghencea ar putea fi demis dupa ce a ratat si ultimul obiectiv fixat de seici - castigarea Ligii Campionilor Asiei!

Dupa ce a ratat titlul in meciul decisiv, Cosmin Olaroiu a fost asigurat ca nu are motive sa se teama.

Lucrurile s-au schimbat dupa ce antrenorul roman a ratat calificarea in optimile Ligii Campionilor Asiei in ultimul minut iar seicii lui Al-Sadd sunt la un pas sa-l demita!

Al-Sadd a fost egalata in minutul 90+4 in meciul terminat  2-2 (2-1), de pe teren propriu, cu Al Ahli (Emiratele Arabe Unite), in ultima etapa a grupei D.

Al-Sadd a terminat grupa D pe locul trei, cu 8 puncte.

Golurile gazdelor au fost reusite de Majid '16 si Al Bloushi '20, in vreme ce pentru oaspeti au inscris Bare '14 si Abbas '90+3.

Olaroiu a declarat dupa meci ca este dezamagit de jucatori:

"Din pacate nu mergem mai departe. Tocmai am avut o discutie cu jucatorii mei, care au moralul la pamant. Am jucat bine la inceputul meciului si am irosit multe sanse de a termina partida.

Am primit un gol devreme, dar am revenit rapid, iar golul din final al adversarilor ma face sa fiu dezamagit de o parte a jucatorilor mei, care nu-si cunosc rolurile. Am pierdut in trei competitii in acest sezon (n.r - campionatul, Cupa statului Qatar si Liga Campionilor Asiei), dar se pare ca trebuie sa ma bazez  pe resursele disponibile.

Imi pare rau pentru fanii lui Al Sadd si cred ca ar fi meritat mai mult, deoarece am fi putut face mai multe in ceea ce priveste rezultatele", a precizat Olaroiu, in conferinta de presa de la finalul meciului.