Olaroiu, in semifinalele Cupei Emirului Qatarului cu Al Sadd!

Al Sadd Cosmin Olaroiu Campionate externe
Data publicarii: Duminica 10 Mai 2009, 21:39
Data actualizarii: Duminica 10 Mai 2009, 21:40

Cosmin Olaroiu s-a calificat, duminica, in semifinalele Cupei Emirului Qatarului, dupa ce a invins in sferturile de finala, cu scorul de 4-2 la loviturile de departajare (1-2, 3-3, 3-3) pe Al Ahli.

Golurile formatiei lui Olaroiu au fost inscrise de Tenorio '30, Al-Yazeedi '77 si Matar '90+4. Pentru Al Ahli au marcat Oleviea '5, Santos '15 (penalti) si '90+5.

La loviturile de departajare, pentru Al Sadd au trimis mingea in poarta Matar, Tenorio, Al-Yazeedi si Ayil, iar de la invinsi au inscris Abdulla si Al-Enizi.

Al Sadd a evoluat in inferioritate numerica, din minutul 13, cand a fost eliminat Majid.
Formatia Al Sadd va intalni in semifinalele competitiei invingatoarea sfertului de finala Al-Gharrafa - Al-Khor.