Olăroiu & Co. s-au distrat în ultima etapă din Emirate. Scor de neprezentare!

Cosmin Olaroiu Al Sharjah Emiratele Arabe Unite Campionate externe Cosmin Olăroiu
Data publicarii: Duminica 29 Octombrie 2023, 14:36
Data actualizarii: Duminica 29 Octombrie 2023, 14:35
Al Sharjah a învins-o fără nicio problemă pe Bani Yas.

Cele două cluburi s-au întâlnit în a șasea etapă din Emiratele Arabe Unite, pe stadionul „Sharjah”. Partida a fost arbitrată a fost arabul Mohammed Abdulla Hassan.

Olăroiu & Co. s-au distrat în ultima etapă din Emirate. Scor de neprezentare, 5-0

Sebastian Tagliabue a deblocat tabela de marcaj în minutul 14, iar Caio a majorat diferența din pasa lui Marcus Meloni în minutul 42. Moussa Marega a făcut 3-0 chiar înainte de pauză, în minutul 45+4.

Când totul părea liniștit, Sharjah a dat din nou lovitura în repriza secundă. Moussa Marega i-a oferit un assist lui Mohamed Ben Larbi, care a dus scorul la 4-0, în minutul 58, iar Ousmane Camara a închis tabela de marcaj la 5-0, în minutul 50.

Echipele de start în Al Sharjah - Bani Yas 5-0

• Al Sharjah: Al Hosani - Salim Ali, Juma, Katnic, Barbosa - Ben Larbi, Pjanic, Abdulbasit - Marega, Tagliabue, Caio
  • Bani Yas: Al Dhanhani - Almaazmi, Jasem Ali, Ivkovic, Juma - Alvarez, Geraldes, Al Musabi, Abunamous, Niakate, Seferi

Al Sharjah, în campiona

După șase etape disputate în primul eșalon al Emiratelor Arabe Unite, Al Sharjah se situează pe locul patru cu 12 puncte. În consecință, echipa pregătită de Cosmin Olăroiu a înregistrat patru victorii și două rezultate negative.

În următoarea etapă, Al Sharjah va face deplasarea pe „Mohammed Bin Zayed Sstadium” din Abu Dhabi, pentru partida din etapa a șaptea cu Al-Jazira.