Newell's 1-2 Boca Juniors

Data publicarii: Marti 24 Aprilie 2007, 12:12
Data actualizarii: Marti 24 Aprilie 2007, 12:12
BOCA RAMANE PE 2 IN ARGENTINA

Boca Juniors ramane pe 2 in Argentina, chiar daca a batut in deplasarea grea de la Newell's Old Boys. Derbyul a fost onorat cum se cuvine de fanii Bocai si cateva mii au venit pe terenul rivalilor pentru a sustine fosta echipa a lui Maradona. Suporterii au asteptat pana in minutul 63 primul gol. Hector Gaitan l-a faultat pe Martin Palermo si Boca a primit 11 metri.

Tot Palermo a marcat si Boca a preluat conducerea iar peste aproape un sfert de ora, Gaitan a mai facut o gafa si a fost eliminat. In minutul 80, Boca si-a asigurat victoria, Palermo s-a tinut tare pe picioare si a pasat la Claudio Morel Rodriguez. Acesta a centrat pana la Villar, care a marcat pentru 2-0.
Golul de onoare al gazdelor a venit in prelungiri, cand Boselli a gafat si Sebastian Arrieta a profitat din plin marcand golul consolarii.