Moment de senzatie pe teren. Doi colegi erau sa se ia la BATAIE pe teren pentru minge. Ce a urmat i-a lasat fara cuvinte pe fani

Jermain Defoe Toronto FC Campionate externe
Data publicarii: Sambata 28 Iunie 2014, 16:21
Data actualizarii: Sambata 28 Iunie 2014, 16:18

Au fost la un pas sa se ia la bataie - un minut mai tarziu, sarbatoareau impreuna!

Fostul atacant al celor de la Tottenham, Jermain Defoe, se simte foarte bine dupa transferul in Major League Soccer la Toronto FC - in ultima etapa contra celor de la New York Red Bulls, Defoe a fost insa la un pas sa se ia la bataie cu colegul sau de echipa, Gilberto. Cei doi isi doreau foarte mult sa bata o lovitura libera la 20m de poarta.

Defoe a renuntat pana la urma si l-a lasat pe Gilberto sa execute - sutul acestuia a fost imparabil iar Toronto conducea cu 2-1 pe tabela dupa ce Luyindula deschisese scorul pentru Red Bulls iar Defoe egalase. Pana la urma, partida s-a incheiat 2-2, Wright-Phillips egaland in minutul 90+3.