Mircea Lucescu a pierdut primul loc in clasament! Sahtior, al doilea rezultat dezamagitor, dupa dezastrul cu Dnepr!

Mircea Lucescu sahtior Campionate externe
Data publicarii: Sambata 31 August 2013, 21:56
Data actualizarii: Sambata 31 August 2013, 21:57

► Mai sunt 5 minute si incepe meciul cu Ungaria! Intra AICI si hai in vestiarul nationalei sa vorbesti cu jucatorii! Ce le spui?

Sahtior Donetk a terminat la egalitate, pe teren propriu, scor 1-1, cu Metalist Harkov, intr-un meci contand pentru etapa a 7-a a campionatului Ucrainei.

Sahtior Donetk a deschis scorul prin Stepanenko, in minutul 59. Pentru Metalist a inscris Devici, in minutul 77.

Echipa lui Mircea Lucescu se afla pe locul secund in clasament, cu 19 puncte, unul mai putin decat liderul Metalist Harkov.

Etapa trecuta, Sahtior a fost invinsa de Dnepr, adversara Pandurilor in Europa League, cu scorul de 3-1.

Sursa: Mediafax