"MARADONA-MESSI" A MUSCAT DIN NOU! BRAZILIA vs ARGENTINA, FINALA COPA AMERICA

Data publicarii: Joi 12 Iulie 2007, 10:08
Data actualizarii: Joi 12 Iulie 2007, 10:08
ARGENTINA A EXECUTAT MEXIC IN SEMIFINALE, 3-0

Brazilia si Argentina joaca pentru a doua oara consecutiv finala Copei America. In semifinale, Argentina a executat cu 3-0 Mexic-ul si duminica poate deveni cea mai titrata echipa din istoria competitiei, cu 15 succese - daca trece de marea rivala, Brazilia, campioana en titre. Marea favorita de la Copa America 2007, Argentina, a deschis scorul cu un minut inaintea de pauza, prin fundasul lui Manchester United, Gabriel Haintze din pasa lui Riquelme.

Golul meciului a fost reusit insa, de Noul Maradona, Messi, cu o executie extraterestra. Riquelme a inchis tabela la 3-0 din penalty-ul scos de Tevez si Argentina se pregateste de revansa cu Brazilia, pentru infrangerea din urma cu 3 ani. Marea finala Copa America este duminica seara in direct la Sport.ro. In finala mica, Uruguay joaca sambata impotriva Mexic-ului.