Ludogorets e in forma MAXIMA! Hamza a marcat in SuperCupa Bulgariei! Younes e pregatit de duelul cu Steaua! VIDEO

Ludogorets Steaua Younes Hamza Campionate externe
Data publicarii: Miercuri 13 August 2014, 22:41
Data actualizarii: Miercuri 13 August 2014, 22:53

Ludogorets a batut-o pe Botev Plovdiv cu 3-1 in SuperCupa Bulgariei.

Younes Hamza a marcat la prima aparitie la Ludogorets, dupa o faza buna de contraatac.

Botev a inscris inca din min.19, prin Gamakov. Kolev a fost eliminat in min. 45, de la Botev, astfel ca fosta echipa a lui Luchin a jucat in 10 oameni o repriza intreaga.

Dupa pauza, Ludogorets a aratat ce forta are si ca e pregatita inainte de meciurile cu Steaua din play-off-ul Ligii. Adversarii Stelei au marcat apoi de trei ori: Misidjan a marcat pentru 1-1, in min.53, apoi a fost si reusita lui Marcelinho, din min. 85.

Pe final de partida, scorul a fost stabilit de Younes Hamza: el a dat gol in min.90, dupa o faza de contraatac. Ludogorets castiga cu 3-1 SuperCupa Bulgariei in fata celor de la Botev Plovdiv.