Harry Potter l-a batut pe David Beckham!

Data publicarii: Miercuri 01 August 2007, 19:08
Data actualizarii: Miercuri 01 August 2007, 19:08
LA GALAXY S-A CALIFICAT IN SEMIFINALELE SUPERLIGII NORD-AMERICANE
Omul pentru care americanii au dat o caruta de bani, englezul David Beckham a cazut in dizgratie! Suparati ca fostul galactic e preocupat mai mult de imagine decat de fotbal, fanii lui LA Galaxy l-au facut praf pe super starul englez la meciul cu FC Dallas, din sferturile Superligii nord americane de fotbal si au afisat un banner cu mesajul: Fotbalist de 250 milioane de dolari, fara valoare! Harry Potter, nepretuit!

Fara Beckham pe teren, Galaxia lui LA a scos-o pana la urma la capat cu FC Dallas in varianta americana a meciului de pomina din Liga lui Mitica, Dinamo - Foresta 4-5 din urma cu cativa ani.

Dupa ce au dat patru goluri in 18 minute, fotbalistii lui Los Angeles Galaxy au fost foarte aproape sa piarda biletele pentru semifinalele Superligii la capatul unui meci nebun, cu o medie incredibila, gol marcat la mai putin de 9 minute. Gordon, de doua ori, Klein si Harmse au facut repede 4-0, dar gazdele au revenit incredibil.

Alvarez, cu o dubla, si Toja au tras ca la carte si in minutul 82 tabela arata 4-3! La un minut dupa, capitanul lui Galaxy, Landon Donovan a marcat pentru 5-3 si le-a amintit texanilor celebrul ritual haka al rugbystilor neo-zeelandezi.

FC Dallas nu a renuntat la lupta si in minutul 90 s-a apropiat din nou la un singur gol, dupa reusita lui Ruiz. In prelungiri, LA a marcat pentru 6-4 prin Pavon.

Scorul final a fost stabilit insa de jucatorul lui Dallas, Abe Thompson. FC Dallas - Los Angels Galaxy s-a terminat 5-6 si trupa lui David Beckham e in semifinalele Superligii nord-americane de fotbal.