Faza CRIMINALA sub ochii lui Chiriches! Un coleg de la Tottenham si-a dezbracat adversarul pe teren; tot stadionul a izbucnit in ras: VIDEO

Tottenham Aston Villa Vlad Chiriches Campionate externe
Data publicarii: Miercuri 25 Septembrie 2013, 09:55
Data actualizarii: Miercuri 25 Septembrie 2013, 20:49

►Rapid - Ceahlaul, joi 18:00, IN DIRECT Sport.ro si Steaua - Barsana, joi 20:30, in direct PRO TV! Bate Cupa!

Vlad Chiriches a debutat aseara la Tottenham, in victoria obtinuta de echipa sa in fata celor de la Aston Villa, reusind sa impresioneze prin plasamentul sau defensiv, dar si prin urcarile caracteristice in atac.

Fazele facute de Chiriches, nici macar cele ale "showmen-ului" Lamela, nu au fost insa cele mai tari ale meciului, cele care au facut deliciul publicului, ci un incident petrecut in minutul 46 al partidei, atunci cand un fotbalist al lui Aston Villa a ramas cu pantalonii in vine si a incercat sa inscrie in poarta celor de la Spurs.

Aston Villa a inceput in atac repriza secunda, iar danezul Nicklas Helenius a avut un prim atac periculos. Acesta a fost insa ajuns din urma de Verthonghen, care a alunecat in momentul deposedarii si s-a tinut de pantalonii adversarului sau. Helenius a ramas cu pantalonii in vine, insa asta nu l-a oprit sa suteze la poarta. Mingea trimisa de el s-a dus peste poarta, insa fanii au aplaudat indelung momentul.