Era minutul 90 si echipa lui era condusa! Un fotbalist si-a luat inima in dinti si a sutat de la 35 de metri! Golul ZILEI: VIDEO

Data publicarii: Duminica 26 Octombrie 2014, 18:42
Data actualizarii: Duminica 26 Octombrie 2014, 19:01

Un fundas turc a dat golul zilei in Europa, pentru scotienii de la Hearts.

Alim Ozturk a inscris un gol senzational in derby-ul ligii secunde din Scotia, disputat astazi intre Hearts si Hibernian, echipe aflate in lupta pentru promovare alaturi de Rangers si Queen of the South.

Gazdele de la Hibernian au condus cu 1-0 din minutul 44 si lucrurile pareau sa fie de partea lor, insa turcul Ozturk a reusit o executie formidabila in fix ultimul minut de joc.

Fundasul central si-a luat inima in dinti la ultimul atac al meciului si a sutat de la 35 de metri, invingandu-l pe Oxley.

Hearts ramane pe primul loc al ligii a doua scotiene, avand 29 de puncte dupa 11 etape. Pe locul doi se afla Glasgow Rangers, fosta campioana a Scotiei, care se lupta pentru revenirea pe prima scena, dupa retrogradarea bazata pe ratiuni financiare.