Debut FABULOS pentru "Profesorul" Pirlo in MLS! New York City FC, cu Pirlo si David Villa, a invins echipa lui Kaka dupa un meci cu 8 goluri

Data publicarii: Luni 27 Iulie 2015, 09:47
Data actualizarii: Luni 27 Iulie 2015, 09:58

New York City FC si Orlando au oferit un meci absolut nebun in campionatul nordamerican de fotbal (MLS). Echipa lui Pirlo si David Villa a invins cu 5-3 formatia la care joaca Ricardo Kaka.

Andrea Pirlo a debutat pentru New York City FC si a avut parte de un meci absolut nebun in compania celor de la Orlando City.

Formatia lui Pirlo si David Villa s-a impus cu 5-3 in fata echipei la care joaca fostul Balon de Aur Ricardo Kaka.

Pirlo a intrat pe teren la cateva minute dupa pauza, la scorul de 2-1 pentru NYFC. Cu italianul in teren, cei de la New York City FC au mai marcat de 3 ori, dar au si primit alte doua goluri.

Pe tabela de marcaj si-a trecut numele si David Villa, in timp ce Cyle Larin a inscris un hat trick.

Pirlo a ratat o mare sansa de gol, in timp ce Kaka a trimis in bara in minutele de prelungire.