Ce jucator a pierdut Liga 1! Wesley nu se mai opreste! GOLUL pe care nu l-a dat niciodata in Romania! Ce stelist se uita in jos la el: VIDEO

Wesley Lopes elton Campionate externe
Data publicarii: Sambata 15 Septembrie 2012, 08:30
Data actualizarii: Sambata 15 Septembrie 2012, 08:37

Trei ani a jucat Wesley in Romania insa nu a avut de dat un gol atat de usor la Al Hilal in ultimul meci

Wesley Lopes continua sa faca senzatie la Al Hilal - a ajuns la 7 goluri marcate in meciuri dupa reusita de la meciul cu Al Shoalah, castigat de Al Hilal cu 3-1.

Wesley a deschis scorul in minutul 20 la o faza la care mingea i-a fost pusa pe tava de un coechipier. Gazdele de la Al Shoalah au egalat insa in minutul 82 prin Al Bishi pentru ca reusitele lui Byung-Soo Yoo si Al Qarni din min 85 si 90+3 sa-i aduca victoria lui Al Hilal.

Al Hilal nu este insa pe primul loc - singura echipa care a invins-o in acest sezon, Al Fateh, continua sa domine campionatul! La echipa de pe primul loc joaca si fostul stelist, Elton!