Brazilia a castigat la loterie un loc in finala Copei America

Data publicarii: Miercuri 11 Iulie 2007, 11:31
Data actualizarii: Miercuri 11 Iulie 2007, 11:31
URUGUAY 6-7 BRAZILIA

Brazilia a reusit sa se califice in finala Copei America, dupa ce a reusit sa treaca, cu greu, la penalty-uri, de selectionata Uruguayului, scor 7-6.

Maicon a deschis repede scorul pentru Brazilia, in minutul 12 si, chiar daca Forlan a reusit egalarea in minutul 45, echipa lui Dunga a intrat cu avantaj la cabine, Julio Baptista reusind si el sa inscrie pentru brazilieni. In repriza secunda, chiar daca toata lumea astepta deja sa-l vada pe Robinho in finala competitiei, Abreu a adus egalarea pentru Uruguay, reusind sa inscrie in minutul 70 si a trimis meciul catre loviturile de departajare.

Loteria penaltyurilor a hotarat ca Brazilia merita un loc in finala si, duminica, va juca finala cu invingatoarea din meciul Mexic - Argentina.

Meciul Mexic - Argentina, a doua semifinala a Copei America, va fi transmis in direct la Sport.ro, in aceasta noapte de la ora 03:50.