Everton 0-2 Man. City | Bilbao 0-1 Barcelona - Gol Suarez | Real, doar 0-0 cu Gijon | Chiriches pierde la debutul la Napoli cu Sassuolo!

23:47 23 Aug

Chiriches pierde la debutul in Serie A! Sassuolo se impune cu 2-1 in fata lui Napoli in prima etapa din acest sezon. Chiriches a incasat un cartonas galben, dar a fost laudat de fanii lui Napoli pe Twitter. "A facut o partida buna", scrie un fan care i-a dat nota 6-5 romanului. "Macelarul" e noua porecla a lui Chiriches dupa meciul de debut!

23:18 23 Aug

Surpriza in prima etapa din Spania! Real Madrid face doar 0-0 in deplasarea de la Sporting Gijon! Gazdele au avut un gol anulat usor de arbitru!

21:34 23 Aug

Golul marcat de Suarez cu Athletic:

21:30 23 Aug
21:14 23 Aug

Thereau, omul meciului cu Juventus! Surpriza uriasa in prima etapa din Serie A! Udinese o bate pe campioana cu 1-0 prin golul marcat de fostul atacant al Stelei!

21:07 23 Aug

Chiriches e titular in prima etapa din Serie A, la meciul dintre Napoli si Sassulo.

20:44 23 Aug

GOL BARCA! Suarez deschide scorul la Bilbao

20:43 23 Aug

La 21:30 incepe Gijon - Real Madrid. Echipele de start

20:42 23 Aug

Udinese conduce Juve cu 1-0! Thereau deschide scorul pe Juventus Arena!

20:19 23 Aug

Pogba n-a invatat nimic de la Pirlo! Mijlocasul francez a executat "cea mai slaba" lovitura libera din istorie!

VIDEO AICI

20:02 23 Aug

Messi rateaza penalty pentru Barca in minutul 29! Suarez a fost faultat in careu!

Click aici pentru VIDEO

19:50 23 Aug

Everton 0-2 Manchester City: GOL SENZATIONAL Nasri. No-look pass senzational al lui Yaya Toure si lob peste portar al lui Nasri!

19:24 23 Aug

Start fulminant de sezon pentru Dortmund - 4-0 cu Inglostadt!

19:22 23 Aug

GOL Manchester City! Kolarov deschide scorul dupa o pasa superba a lui Sterling!

18:33 23 Aug

21:45 Sassuolo - Napoli in Serie A. Chiriches e anuntat titular in prima etapa a sezonului.

18:31 23 Aug

19:30 Atlhetic Bilbao - Barcelona. Echipele de start

18:08 23 Aug

Dortmund are 2-0 cu Inglostad, dupa golurile reusite de Ginter si Reus!

17:30 23 Aug

FINAL! Prima victorie a lui Chelsea in acest sezon! Pedro a impulsionat atacul lui Mourinho inca de la debut, a reusit un gol si o pasa decisiva pentru Diego Costa.

Spaniolul a fost ales omul meciului

16:55 23 Aug

GOL WBA! James Morrison reduce din difernta in meciul cu Chelsea! WBA 2-3 Chelsea in acest moment! Terry a fost eliminat.

16:19 23 Aug

Repriza nebuna la West Brom - Chelsea. Echipa lui Mourinho conduce cu 3-1, dupa un debut de vis al lui Pedro. Mijlocasul transferat la inceputul saptamanii de la Barcelona a reusit golul de 1-0 si assist-ul pentru golul lui Diego Costa.

James Morrison, care a ratat un penalty in minutul 14, a redus din diferenta in minutul 36, iar Azpiliqueta a stabilit scorul primei reprize cu doua minute inainte de pauza.

20:19 22 Aug
Pantilimon, interventia etapei in Anglia!

Pantilimon a primit gol de la Swansea, insa portarul roman a fost declarat omul meciului la final. Pantilimon si-a salvat echipa in 8 randuri, iar Sunderland a obtinut un punct contra lui Swansea.

La final, Pantilimon a urcat pe scena in fata stadionului si le-a tinut un discurs emotionant fanilor. "Avea lacrimi in ochi", scrie un suporter pe Twitter. Sunderland a avut un inceput catastrofal de sezon, cu 8 goluri incasate in trei meciuri. Pantilimon e hotarat sa schimbe situatia echipei, care s-a luptat pana in ultima clipa anul trecut pentru salvarea de la retrogradare.

"N-avea niciun drept sa apere mingea aia!" a comentat prezentatorul Sky Sports!

Alte reactii de pe Twitter:

"Pantilimon e singurul roman care munceste in tara asta" :)

18:04 22 Aug
Pantilimon, opt goluri in 3 meciuri!

Pantilimon a incasat al optulea gol in trei meciuri! Inceput catastrofal de sezon pentru Sunderland! Cu Pantilimon in poarta, englezii au incasat opt goluri in primele trei meciuri din Premier League. Swansea a deschis scorul in minutul 45 al partidei prin Gomis, la o faza la care Gomis a scapat printre fundasii lui Sunderland si a sutat pe langa Pantilimon la coltul lung. Antrenorul Dick Advocaat a amenintat toti jucatorii inainte meci si l-a avertizat si pe Pantilimon ca e timpul ca echipa sa se trezeasca si sa inceapa sa obtina rezultate. Sunderland s-a salvat de la retrogradare abia in ultima etapa din sezonul trecut.

16:41 22 Aug
Bayern, gol primit in secunda 7!

Bayern Munchen a luat gol de la Hoffenheim in secunda 7, cel mai rapid gol incasat din istoria Bundesligii! Volland a marcat pentru Hofenheim imediat dupa fluierul de start. Cei de la Bayern au dat 7 pase de la centru, dar ultima s-a dus direct la adversar, care nu  a ratat!

16:39 22 Aug

FINAL! United face doar 0-0 pe teren propriu cu Newcastle, echipa care a avut o bara in prima repriza. United are 7 puncte in primele 3 etape din Premier League.

15:47 22 Aug

Costel Pantilimon e titular in meciul pe care Sunderland il joaca de la ora 17:00 cu Swansea. E presiune mare pe umerii romanului, care e obligat sa nu greseasca deloc astazi, dupa ce in primele doua meciuri a primit sapte goluri.

La pauza, Manchester United e la egalitate cu Newcastle, 0-0.

300x250
Israelul a atacat Iranul. Presa iraniană anunță că „nu au fost raportate daune sau explozii la scară largă”