VIDEO Andrei Cordea, decisiv pentru Al-Tai! Cum a marcat în minutul 90+8

andrei cordea Al-Wehda - al-tai Campionate externe Andrei Cordea / Foto: Twitter @Tai1381EN
Data publicarii: Sambata 17 Februarie 2024, 10:04
Data actualizarii: Sambata 17 Februarie 2024, 10:05

Al-Tai, echipa pregătită de Laurențiu Reghecampf, a obținut dramatic un rezultat de egalitate pe terenul celor de la Al Wehda, scor 1-1.

Gazdele au condus cu un gol marcat în minutul 73, dar Al-Tai a dat lovitura în prelungirile partidei.

Andrei Cordea, gol în minutul 90+8 pentru Al-Tai!

Andrei Cordea a marcat unicul gol al echipei lui Laurențiu Reghecampf, în minutul 90+8, cu un șut puternic cu stângul, la care portarul advers nu a putut interveni.

Pentru Cordea, transferat la Al-Tai pentru 1,3 milioane de euro de la FCSB, a fost al doilea gol în 15 apariții pentru echipa sa.

Al-Tai a obținut un punct important în lupta pentru salvarea de la retrogradare, dar rămâne pe un loc retrogradabil în campionat, după 20 de etape.

Echipa pregătită de Laurențiu Reghecampf are 18 puncte și este pe locul 16, la un singur punct de următoarele două clasate, Al-Riyadh și Al-Feiha.

În următoarea etapă din campionatul Arabiei Saudite, Al-Tai va avea parte de un test dificil, împotriva celor de la Al-Ahli, echipa de pe locul trei și una dintre formațiile cu pretenții.