Tatarusanu, a jucat tot meciul in Fiorentina 1-1 Roma! SUPER spectacol in Brighton 2-3 Arsenal! Juve a batut-o cu 2-0 pe Chievo. VIDEO
Live Blog

Fotbal de 5 stele

Autor: Sport.ro
Sambata 24 Ianuarie 2015, 19:20

00:42 26 Jan

Fiorentina 1-1 AS Roma

Ciprian Tatarusanu a jucat tot meciul si nu are nicio vina la golul marcat din apropiere de Ljajic in minutul 49. Mario Gomez a deschis scorul pentru Fiorentina in minutul 19.

20:38 25 Jan

Rezumatul de la Brighton 2-3 Arsenal:

19:52 25 Jan

Juventus 2-0 Chievo (AICI poti vedea golurile meciului)

19:41 25 Jan

Brighton 2-3 Arsenal

min 75: GOL Brighton! Baldock il lobeaza Szczesny din careu, dupa o pasa perfecta primita pe culoar!

19:39 25 Jan

Brighton 1-3 Arsenal

min 59: GOL Arsenal! Super faza reusita de Rosicky si Giroud. Cehul trage din voleu, de la 16 metri, portarul lui Brighton nu poate sa intervina!

19:38 25 Jan

Brighton 1-2 Arsenal

min 50: GOL Brighton! O'Grady reduce din diferenta cu un sut din marginea careului, dupa o eroare in apararea lui Arsenal.

18:30 25 Jan

Brighton 0-2 Arsenal

min 24: GOL Arsenal! Assist genial al lui Rosicky pentru Ozil, care inscrie cu un sut simplu din careu.

18:22 25 Jan

Brighton 0-1 Arsenal

min 2: GOL Arsenal! Walcott inscrie din interiorul careului, dupa o pasa de pe partea dreapta.

18:19 25 Jan

Juventus 2-0 Chievo

Pogba a deschis scorul in minutul 60, cu un sut superb, la coltul scurt, din marginea careului. Lichsteiner a facut 2-0 in minutul 73.

21:27 24 Jan

Liverpool a terminat 0-0 meciul cu Bolton din FA Cup, in cea mai nebuna zi a anului in Anglia, iar partida se va rejuca. Astazi, Chelsea, Tottenham si Manchester City au fost eliminate din FA Cup. Brighton - Arsenal, in Cupa Angliei, este duminica, la 18:00, live la Sport.ro

20:27 24 Jan

4-0 pentru Barcelona in minutul 71 dupa o pasa geniala a lui Messi pentru Neymar

20:26 24 Jan

3-0 pentru Barcelona in minutul 68! Neymar marcheaza

20:15 24 Jan

Fajcal Fajr de la Elche a vazut al doilea galben pentru un fault la Rafinha si a fost eliminat de pe teren. Barca are un om in plus din minutul 57!

20:11 24 Jan

GOOOL BARCA! Messi marcheaza din penalty in minutul 54 cu Elche, iar Barcelona conduce cu 2-0.

19:36 24 Jan

GOL BARCA! Pique deschide scorul dupa o lovitura libera executata rapid de catalani, in minutul 35! Pique i-a dedicat golul fiului sau, Milan, care implineste azi 2 ani!

19:16 24 Jan

Manchester City a fost eliminata din Cupa Angliei dupa 0-2 cu Middlesbrough in direct la Sport.ro. REZUMAT

19:15 24 Jan

A inceput meciul Barcei cu Elche din Primera.

19:01 24 Jan

Rezultate incredibile in FA Cup! Chelsea, Manchester City, Tottenham si Southampton au fost eliminate!

Urmeaza Liverpool cu Bolton. Se califica Liverpool? :D

18:53 24 Jan

Chelsea, umilita pe teren propriu de Bradford! E 4-2 in prelungiri!!

18:51 24 Jan

DEZASTRU pentru Chiriches! Leicester conduce cu 2-1 in prelungiri! Si Boro face 2-0 cu City in prelungiri!!!!

18:46 24 Jan

Fabulos! Bradford conduce Chelsea cu 3-1 in FA Cup! Si Boro isi pastreaza avantajul in fata lui City!

GOL REAL MADRID! Bale face 2-1 din penalty in minutul 88!!!

18:45 24 Jan

Cristiano Ronaldo vede ROSU direct dupa ce si-a lovit un adversar! Detalii si imagini AICI

18:38 24 Jan

De la 19:30, Emile Heskey revine pe Anfield in Liverpool - Bolton.

Echipele:

18:37 24 Jan

Florin Andone iese de pe teren in minutul 80. Cordoba e aproape de un rezultat urias. Barcelona trece pe primul loc daca o invinge pe Elche, de la ora 19:00, live text pe www.sport.ro.

18:35 24 Jan

O noua surpriza in Cupa Angliei! Chelsea e la egalitate cu Bradford, 2-2.

18:26 24 Jan

BARA Florin Andone! Atacantul roman a scapat singur si a lobat peste Casillas, dar mingea a lovit pamantul si s-a dus in trasversala!

Click aici pentru VIDEO

18:20 24 Jan

Fanii lui Middlesbrough viseaza frumos la deschiderea de scor. Ei isi amintesc de perioada de dinaintea banilor de la City, cand Boro s-a impus in Cupa cu 8-1 in fata echipei din Manchester. Se intampla in 2008, inainte ca City sa fie preluata de seici si de colapsul financiar de la fosta finalista a Cupei UEFA.

18:13 24 Jan

GOL BORO! Bamford inscrie dupa o gafa uriasa a apararii campioanei Angliei!

18:10 24 Jan

Florin Andone cade in duel cu Carvajal si cere penalty, dar arbitrul nu mai da nimic de aceasta data. Publicul protesteaza.

18:06 24 Jan

Florin Gardos e inlocuit de un pusti la pauza meciului cu Crystal Palace.

18:03 24 Jan

Luis Enrique continua sa-si roteasca vedetele la Barcelona. Suarez, Iniesta, Busquets si Dani Alves sunt rezerve in meciul cu Elche. Suarez implineste azi 28 de ani.

Echipa de start a catalanilor.

18:01 24 Jan

La pauza in FA Cup

Cordoba si Real au incheiat egale prima repriza, scor 1-1.

17:41 24 Jan

Crystal Palace intoarce scorul la Southampton si conduce cu 3-2! Chamakh a marcat din nou!

17:30 24 Jan

Chiriches are probleme mari cu adversarul sau direct in aceasta partida, Schlupp. Fanii il critica deja pe fundasul roman.

17:29 24 Jan

GOL REAL MADRID! Benzema egaleaza in minutul 26 cu o reluare din 4 metri, dupa o deviere a lui Bale cu capul!

17:25 24 Jan

Chelsea deschide scorul cu Bradford City in minutul 20 prin Gary Cahill.

Nebunie la Southampton! Crystal Palace egaleaza in minutul 21 prin Yaya Sanogo!

17:21 24 Jan

Nebunie in FA Cup! Scott Dann isi trimite mingea in proprie poarta si face 2-1 pentru Southampton in meciul cu Palace.

Tottenham deschide scorul cu Leicester prin Townsend!

17:19 24 Jan

Vorm o salveaza pe Tottenham dupa o faza in care Chiriches a fost depasit usor!

17:18 24 Jan

Cordoba face un meci mare impotriva campioanei Europei, iar Florin Andone asteapta o ocazie sa marcheze in poarta marelui Casillas. Inainte de meci, romanul a declarat ca vrea sa faca schimb de tricouri cu Cristiano Ronaldo, desi toti colegii sai doresc sa puna mana pe tricoul Balonului de Aur.

17:14 24 Jan

Doua minute a durat avansul lui Southampton. Chamakh a egalat pentru Palace!

O imagine postata de Southampton pe Twitter inainte de startul partidei.

17:13 24 Jan

Gol pentru Southampton! Graziano Pelle deschide scorul in meciul cu Crystal Palace.

Click aici pentru a vedea VIDEO cu reusita lui Ghilas.

17:05 24 Jan

GOL CORDOBA! Florin Andone danseaza impreuna cu colegii sai! Ghilas deschide scorul dintr-un penalty provocat de Ramos in minutul 2!

16:36 24 Jan

Man. City - Middlesbrough e de la 17:00 la Sport.ro si pe voyo.ro! Click aici pentru LIVE VIDEO

16:34 24 Jan

Real, Barca si Atletico joaca azi in Spania.

16:32 24 Jan

Programul din FA Cup.

16:29 24 Jan

Pantilimon e menajat pentru Premier League! Portarul roman e rezerva lui Mannone, care revine in poarta dupa trei luni in poarta lui Sunderland, contra lui Fulham.

16:28 24 Jan

Chiriches e si el titular, in meciul dintre Tottenham si Leicester.

16:27 24 Jan

Gardos e titular in Cupa Angliei contra lui Crystal Palace. Jurnalistii de la Mirror l-au botezat pe roman Guard Dog (caine de paza).

16:23 24 Jan

Florin Andone, titular in Primera contra lui Real Madrid! Romanul e in forma buna si viseaza sa inscrie in poarta galacticilor lui Ancelotti!

Echipele:

16:22 24 Jan

Manchester City joaca impotriva cosmarului Stelei din Cupa UEFA, azi, de la ora 17:00, in direct la Sport.ro, in Cupa Angliei!