FOTO ȘI VIDEO Incidente teribile la partida posibilei adversare a lui Farul. Israelienii au reacționat teribil, iar meciul a fost întrerupt

preliminarii Champions League Farul Constanta hamrun spartans incidente suporteri Maccabi Haifa Calificari
Data publicarii: Miercuri 12 Iulie 2023, 08:34
Data actualizarii: Miercuri 12 Iulie 2023, 08:51

Farul Constanța dispută cu Sheriff Tiraspol dubla din primul tur preliminar UEFA Champions League.

Dacă trece de echipa din Republica Moldova, formația antrenată de Gică Hagi ar urma să evolueze cu învingătoarea dublei dintre Hamrun Spartans (Malta) și Maccabi Haifa (Israel).

Incidente violente în manșa tur, în Malta

Maccabi Haifa și-a asigurat, în mare parte, calificarea în turul doi preliminar al competiției, impunându-se în deplasare cu scorul de 4-0.

La începutul reprizei secunde, la scorul de 2-0 pentru adversari, suporterii gazdelor au început să scandeze "Palestina! Palestina!", făcând trimitere la conflictul care există din 1948.

Ultrașii israelinei veniți la meci au reacționat imediat, iar în tribune s-a declanșat un adevărat război, motiv pentru care arbitrul a trimis la vestiare jucătorii celor două echipe și a întrerupt confruntarea pentru 35 de minute.