Asta da revenire! Tyson si-a DOMINAT adversarul, iar cifrele spun totul! Cati pumni a trimis sportivul de 54 de ani

Data publicarii: Duminica 29 Noiembrie 2020, 10:25
Data actualizarii: Duminica 29 Noiembrie 2020, 10:32

Tyson s-a intors in ring: asteptarea de 15 ani a meritat! A fost super show intre el si Roy Jones Jr. in Los Angeles!

Legendele boxului Mike Tyson (54 de ani) si Roy Jones Jr. (51 de ani) s-au luptat intr-un meci demonstrativ de 8 reprize, a cate doua minute fiecare. Partida dintre cei doi nu a avut un castigator, decizia arbitrilor fiind una de egalitate, in ciuda faptului ca Tyson a dominat copios

Mike Tyson a spus ca este multumit cu remiza, dar ca ar fi dispus sa paseasca din nou in ring impotriva lui Roy Jones Jr. De cealalta parte, adversarul sau nu a fost chiar atat de incantat de idee, declarand ca ar avea nevoie de timp pentru a se pregati mai bine.

Statistica meciului arata ca Tyson si-a surclasat adversarul, trimitand aproape de 2 ori mai multi pumni ca Jones, raportul fiind de 67 la 37. De asemenea, Tyson a trimis nu mai putin de 57 de lovituri in forta, spre deosebire de Jones care a avut doar 28.

Daca urmarim statistica loviturilor din fiecare runda, Tyson a castigat aproape fiecare repriza, cu exceptia rundei a 6-a, in care scorul a fost de 6-6.