VIDEO Faza săptămânii la Miami: un bodyguard „l-a arestat” pe Mike Tyson, în timpul meciului Azarenka - Putintseva

Mike Tyson Tenis WTA Victoria Azarenka WTA Miami Yulia Putintseva Tenis I se spune "regele cannabisului". Cati bani castiga Mike Tyson in fiecare luna din afacerea cu marijuana
Marcu Czentye
Data publicarii: Joi 28 Martie 2024, 10:30
Data actualizarii: Joi 28 Martie 2024, 10:35

Un agent de pază a avut curajul de a-l opri pe Mike Tyson, în tribunele Arenei Grandstand din Miami.

La 57 de ani, Mike Tyson își petrece o parte a timpului său liber urmărind tenis.

Spectator de lux al turneului WTA 1000 de la Miami, fostul boxer a asistat din tribune la partida disputată între Victoria Azarenka și Yulia Putintseva, în faza sferturilor de finală ale competiției din Florida.

• Reactia incredibila a lui Mike Tyson dupa macelul de la McGregor - Khabib: Nu mi-am imaginat vreodata . Ce a spus Iron Mike

Mike Tyson, spectator de lux al turneului WTA 1000 de la Miami

Meciul câștigat în trei seturi de bielorusă, scor 7-6 (4), 1-6, 6-3 l-a surprins pe un bodyguard devenind vedetă peste noapte.

Acesta a avut curajul de a-l opri pe Mike Tyson la intrare, deoarece acesta a vrut să se întoarcă pe scaun într-un interval în care jocul se afla în derulare, iar această mutare îi este interzisă, conform regulamentului.

Regulile tenisului nu lasă breșe nici măcar vedetelor sportului mondial

„Arestat” preț de câteva minute, Mike Tyson a fost nevoit să aștepte încheierea game-ului pentru a-și ocupa locul.

Regulile tenisului includ interdicția spectatorilor de a-și părăsi locurile în timpul game-urilor. Până de curând, spectatorilor le era permisă intrarea în arenă doar în pauzele de odihnă ale jucătorilor, dar australienii au inovat din acest punct de vedere în acest an, începând să faciliteze accesul acestora după fiecare game.

„Dacă nu înțelege, să i se traducă!” Simona Halep i-a oferit replica danezei Wozniacki