VIDEO Ferguson a dat lovitura! Scholes l-a salvat pe Rooney la primul meci ca titular de la revenire! Vezi ce gol a dat!

Sir Alex Ferguson Bolton Manchester United Paul Scholes Anglia
Data publicarii: Sambata 14 Ianuarie 2012, 18:03
Data actualizarii: Sambata 14 Ianuarie 2012, 19:18

Paul Scholes a fost titular la o saptamana dupa ce s-a razgandit in privinta retragerii.

Scholes a inceput din primul minut meciul cu Bolton si a reusit sa deschida scorul. Inainte de asta, Rooney ratase penalty, in minutul 22. Revenirea lui Scholes a fost de bun augur pentru United. A intrat si la victoria cu Manchester City cu 3-2 din Cupa Angliei.

Scholes a dat tonul pentru revenirea de forma a lui United, care nu a avut sarbatori fericite. Welbeck si Carrick au mai marcat si ei pentru victoria 3-0 de azi. Pana luni, Manchester United este egala lui City in clasament.

Scholes a dat tonul revenirilor spectaculoase din 2012. Henry l-a imitat si a debutat cu gol pentru Arsenal in Cupa Angliei.