Paul Scholes, cea mai dură reacție după eliminarea lui Manchester United: "Cum a fost ales? Nu înțeleg!"

Manchester United Atletico Madrid Liga Campionilor Paul Scholes ralf rangnick Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 16 Martie 2022, 00:50
Data actualizarii: Miercuri 16 Martie 2022, 00:50

Manchester United a părăsit Liga Campionilor în faza optimilor de finală, după ce a fost învinsă de Atletico Madrid în returul de pe Old Trafford, scor 0-1 (1-2, la general).

Unicul gol al meciului a fost marcat de Renan Lodi, în minutul 41. Manchester United a presat în partea secundă, antrenorul Ralf Rangnick a forțat prin introducerea unor jucători precum Rashford, Pogba, Cavani sau Mata, însă formația engleză nu a găsit drumul spre gol.

Paul Scholes, după Manchester United - Atletico Madrid 0-1

La finalul partidei, Paul Scholes, legenda lui Manchester United, a avut o reacție dură la adresa lui Ralf Rangnick. Fostul mijlocaș nu înțelege cum a ajuns să fie numit germanul la cârma formației de pe Old Trafford și este convins că un tehnician precum Diego Simeone ar fi rezolvat calificarea fără probleme.

"Nu înțeleg cum a fost ales Ralf Rangnick ca antrenor al acestei echipe. E un lucru deosebit de important aducerea unui antrenor potrivit. Există un talent adevărat în acest lot.

Primul lucru pe care trebuie să-l facă clubul pentru a câștiga din nou trofee este să aducă un antrenor adevărat care să lucreze cu această echipă. Dacă Diego Simeone era antrenor, United s-ar fi calificat", a spus Paul Scholes, la BT Sport, citat de BBC.

• 2016/2017 este sezonul în care Manchester United a câștigat ultimele trofee: Europa League și Cupa Ligii Angliei.

Bayern, Manchester City, Benfica, Atletico Madrid, Liverpool și Real Madrid sunt cele șase echipe calificate până acum în sferturile de finală din Champions League.

Ultimele două formații din sferturi vor fi stabilite în urma duelurilor Lille - Chelsea (0-2, în tur) și Juventus - Villarreal (1-1).