VIDEO / Fabregas si Arshavin sunt de neoprit in Anglia! Wolves 1-4 Arsenal

Data publicarii: Duminica 08 Noiembrie 2009, 09:27
Data actualizarii: Duminica 08 Noiembrie 2009, 11:59

Fara infrangere de 13 partide, pustii lui Wenger au devenit cea mai mare amenintare pentru liderul Chelsea si campioana Manchester United.

Wolverhampton nu a avut nicio sansa dupa ce s-a ingropat singura cu doua autogoluri in minutele 28 si 36 cand Zubar si Craddock au inscris in proprie poarta. Nu a mai fost nevoie decat de un moment de magie marca Fabregas in ultimul minut al primei reprize si de golul lui Arshavin in minutul 66 pentru Arsenal sa plece de la Wolves cu un 4-1 de vis. Craddock si-a spalat pacatele in fata propriiilor fani cu un gol in minutul 89.

Wolverhampton: Hennessey, Zubar, Craddock, Berra, Stearman, Edwards (Mancienne 80), Henry, Castillo (Kightly 65), Milijas (Jarvis 74), Doyle, Ebanks-Blake.

Arsenal: Almunia, Sagna, Gallas, Vermaelen, Gibbs, Ramsey, Diaby (Song Billong 24), Arshavin (Nasri 74), Fabregas, Eduardo (Rosicky 70), van Persie.