Sergio Aguero (32 ani) a jucat ultimul sau meci in Premier League pentru Manchester City!

Starul argentinian se desparte de City in vara si si-a luat 'ramas bun' in mare stil, asa cum si-a obisnuit fanii. City a facut instructie cu Everton in ultima etapa, 5-0. De Bruyne si Gabriel Jesus au inscris in prima repriza, iar Foden a marit avantajul imediat dupa pauza.

Intrat in minutul 65, in locul lui Mahrez, Sergio Arguero si-a facut imediat simtita prezenta pe teren. La doar 6 minute a reusit sa inscrie din pasa lui Fernandinho, iar 5 minute mai tarziu a facut dubla.

Cu primul gol inscris, Aguero a devenit jucatorul cu cele mai multe goluri din istorie inscrise pentru un singur club din Premier League, ajungand la 185 de reusite.

• Nici nu putea pleca altfel! 'Bestia' Aguero, inca un record doborat la ultimul sau meci pentru City in Premier League! A intrat in a doua repriza si a facut spectacol

Ultimele clipe din viața pilotului Adrian Cernea, luat de șuvoaie. Cum a reușit să se salveze copilotul Alex Tache