Un fundas a reusit executia lui Higuita. Scorpion kick in cel mai incins derby din acest weekend. VIDEO

Chelsea Everton Phil Jagielka Anglia
Data publicarii: Sambata 22 Februarie 2014, 17:05
Data actualizarii: Sambata 22 Februarie 2014, 17:07

► Duminica, LIVE la Sport.ro: Je m’apelle Calificare! 13:00 Trageri la sorti EURO, 15:30 Ajax – AZ, 19:00 Special "ZI CU MUTU"

Chelsea a reusit sa o invinga pe Everton cu 1-0 in urma autogolului lui Tim Howard din minutele de prelungire ale meciului. In urma rezultatului, Chelsea si-a marit avantajul fata de Arsenal, Man City si Liverpool, avand insa un meci in plus disputat (2 fata de City, care are si restanta cu Sunderland).

De partea cealalta, Everton se indeparteaza de locul 4 care duce in Champions League - sunt la 8 puncte de Liverpool, cea care joaca duminica impotriva lui Swansea pe Anfield. Mai mult, Everton poate fi depasita si de Manchester United in cazul in care acestia castiga in deplasare la Crystal Palace.

La meciul Chelsea - Everton, cel mai spectaculos moment a avut loc in prima repriza - la o faza de atac a lui Chelsea, Phil Jagielka a respins centrarea lui Eden Hazard cu un scorpion kick superb!