"Sunt de prea mult timp in fenomenul asta ca sa fac asa ceva!" Mesajul lui Gerrard dupa gafa uriasa cu Manchester United. VIDEO

Steven Gerrard Liverpool Manchester United Anglia
Data publicarii: Duminica 22 Martie 2015, 18:11
Data actualizarii: Duminica 22 Martie 2015, 18:21

LIVERPOOL 1-2 MANCHESTER UNITED | Gerrard a comis-o cu Manchester United. A fost eliminat la 41 de secunde dupa ce a fost introdus pe teren pentru Liverpool, dupa o intrare dura.

La finalul partidei pierdute de Liverpool cu 2-1 acasa cu marea rivala United, Gerrard si-a cerut scuze fata de colegi si fani si si-a asumat intreaga responsabilitate pentru acest esec.

"Sunt in fenomenul asta de prea multa vreme si as fi trebuit sa stiu mai bine. Am dezamagit pe toata lumea si imi asum toata responsabilitatea pentru aceasta infrangere", a declarat dupa meci Steven Gerrard.

Cu aceasta victorie, United isi mareste avansul fata de Liverpool in clasament, la 5 puncte. Cu 59 de puncte dupa 30 de etape, United se afla pe 4, la numai doua puncte de locul 2, ocupat de Manchester City.

"E o victorie masiva pentru noi. Sunt trei puncte, dar suntem incantati pentru aceasta victorie. Eram atat de aproape in clasament, inca suntem", a declarat si Carrick dupa meci.

Ambele goluri ale lui United au fost marcate de Mata, in minutele 14 si 59. Sturridge a marcat in minutul 69 pentru Liverpool. Pe finalul partidei, Rooney a ratat un penalty.