VIDEO EXCLUSIV Show do Casemiro! Goluri senzaționale marcate de brazilian în FA Cup

Casemiro FA Cup Manchester United Anglia
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Duminica 29 Ianuarie 2023, 08:41
Data actualizarii: Duminica 29 Ianuarie 2023, 08:51

Manchester United și Reading s-au duelat în FA Cup, într-un meci ce s-a văzut exclusiv pe VOYO.ro, scor 3-1.

„Diavolii roșii” au început în forță meciul cu gruparea din Championship, au marcat în prima repriză prin Rashford, însă golul a fost anulat cu ajutorul VAR. În a doua repriză, Casemiro (30 ani) a ieșit încă o dată la rampă și, servit perfect de Antony în minutul 54, a reușit să deschidă scorul.

Patru minute mai târziu, brazilianul a mai marcat o dată, cu o execuție de senzație de la distanță, lăsându-l fără replică pe portarul advers. United a mai înscris prin Fred, în minutul 66, iar oaspeții au reușit să înscrie o dată, prin Mbengue, în minutul 72.

Casemiro a fost desemnat 'omul meciului' la finalul duelului de pe Old Trafford, fiind implicat în acest sezon în 9 goluri și assist-uri alături de Manchester United în cele 30 de meciuri jucate în tricoul „diavolilor”.

Ian Wright, impresionat de Casemiro

Fostul star al lui Arsenal, Ian Wright, a analizat prestația lui Casemiro din meciul cu Reading: „Superbă finalizare. I-aș da trofeul de omul meciului doar datorită acelui gol. Odată ce intri în spațiul ăla precum Antony, el are calitatea asta”, a spus despre primul gol conform Daily Mail

„A fost un transfer uriaș. În zona mijlocului, United a dus lipsă de un jucător de calitate, care are personalitate. E un jucător de mare calitate, influențează meciurile pe care le joacă.

Înainte să semneze percepția era că e un mijlocaș static, însă i-am văzut calitățile de a avansa, pasele finale și golurile înscrise, asta în timp ce face o treabă bună și defensiv. Transfer uriaș și personalitate mare”, a spus și Roy Keane.