Roy Keane a lovit din nou la adresa lui Erling Haaland, după ce l-a făcut jucător de liga a patra

Roy Keane Erling Haaland Manchester City Anglia Erling Haaland
Data publicarii: Luni 29 Aprilie 2024, 08:34
Data actualizarii: Luni 29 Aprilie 2024, 08:47

Manchester City a obținut o victorie importantă în Premier League, impunându-se cu scorul de 2-0 în fața celor de la Nottingham Forest.

Manchester City a înscris prin Josko Gvardiol, în minutul 32. Erling Haaland a intrat în joc în minutul 62 şi a stabilit scorul final în minutul 71.

Echipa pregătită de Pep Guardiola s-a impus cu 2-0 şi are 79 de puncte, fiind clasată pe locul secund, cu un punct mai puţin decât liderul Arsenal, dar şi un meci mai puţin.

Roy Keane l-a lăudat pe Erling Haaland

În acest sezon, în care nu a avut un randament la fel de bun ca în precedentul și a lipsit din cauza accidentărilor, atacantul norvegian a marcat de 32 de ori în 40 de partide, oferind și șase assist-uri.

În urmă cu câteva săptămâni, Roy Keane l-a criticat pe Erling Haaland, numindu-l "jucător de liga a patra, cu un nivel de joc foarte slab".

După partida cu Nottingham Forest, fostul internațional britanic a revenit la sentimente mai bune la adresa jucătorului de la Manchester City.

"A fost mai mult de nivel Championship (n.r. - liga a doua în Anglia), și-a ridicat nivelul. În materie de marcator e incredibil, nu este nicio îndoială de calitatea sa la finalizare", a spus Roy Keane, potrivit Goal.